جستجوگر خبری شهرستان شفت

پیکر پاک و مطهر شهید محمدعلی خرسندی پس از ۹ ماه مفقودی در میان حزن و اندوه فراوان مردم منطقه، بدون غسل و کفن در گلزار شهدای روستای پسیخان رشت به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهید محمدعلی خرسندی معروف به سیروس در سال ۱۳۵۳ در یک خانواده مؤمن و مذهبی در روستای پسیخان شهرستان رشت دیده به جهان گشود.

وی در دامن پرمهر پدرو مادر زحمتکش روستایی خود پرورش یافت و در سن هفت سالگی سال  در سال۱۳۶۰ در مدرسه شهید ناصر ترکامن همان منطقه مشغول به تحصیل شد.

محمدعلی از همان دوران کودکی، هر زمان که پدر و مادر برای نماز آماده می شدند او نیز خود را مهیا خواندن نماز می کرد و نماز خود را همیشه اول وقت می خواند و راه مکتب اسلام را از طریق خانواده جستجو می کرد.

وی پس از دوره ابتدایی دوره راهنمایی را در مدرسه شهید مهدی عراقی روستای پسیخان گذراند و در حین تحصیل نیز همواره در روستای خود در مسجد صاحب الزمان (ع) راسته کنار پسیخان فعالیت مذهبی و انقلابی داشت.

محمدعلی در جلسات اسلحه شناسی که از طرف پایگاه های شهید زیبا طلب و شهید مقدادی در مسجد برپا می شد شرکتی فعال داشت و فنون اولیه رزمی را در مساجد مذکور فراگرفت.

 او برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به همراه دایی خود به شهرستان اردبیل رفت و در آنجا سال اول رشته فنی حرفه ای ماشین افزار را سپری کرد و دوباره به رشت برگشت و سال دوم دبیرستان را در هنرستان فنی حرفه ای شهید چمران رشت ادامه داد.

 وی در حال تحصیل علاوه بر اینکه علاقه فراوانی به هنر نقاشی، خطاطی و شعر داشت در کنار آن به تعمیرات تلویزیون و وسایل برقی نیز می پرداخت بدون آنکه زیر نظر استادی آموزش دیده باشد.

از شهید محمدعلی خرسندی آثار زیادی از قبیل خطاطی و نقاشی تابلو به یادگار مانده است که هر وقت مردم به این آثار نگاه می کنند یاد و خاطره این شهید بزرگوار دوباره زنده می شود.

 او از همان دوران ابتدایی عاشق تلاوت قرآن مجید بود و همواره محمد علی قرآن را با صوت دل نشین تلاوت می کرد و در سال چهارم دبیرستان از طرف مدیرکل آموزش وپرورش استان گیلان لوح تقدیر دریافت کرد.

محمدعلی قصه ما پس از چندین سال تحصیل و تلاش های فراوان سرانجام در سال ۱۳۷۲ در شهر زیبای رشت موفق به اخذ مدرک دیپلم در دبیرستان شهید چمران شد.

شهید محمدعلی خرسندی به خاطر عشق به اسلام و وطن در ۱۸ مهر ۱۳۷۴ برای انجام وظیفه سربازی از طریق بخش وظیفه شهرستان فومن به پادگان دوره آموزشی اعزام شد.

وی پس از سپری دوره آموزشی با درجه گروهبان دوم وظیفه به شهرستان کاشمر منتقل شد و ازآنجا به یکی از پاسگاه های مرزی جهت دفاع از میهن همیشه قهرمان ایران اسلامی اعزام شد.

 شهید محمدعلی خرسندی پس از هفت ماه خدمت صادقانه به انقلاب در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۷۵ در حین عملیات به دست اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر اسیرشده و پس از ۹ ماه مفقودی در 18 شهریور 1376 بدن متلاشی شده اش توسط سربازان اسلام دریکی از کوه های نزدیک محل درگیری در میان سنگلاخ ها که مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود کشف شد.

 پیکر پاک و مطهر شهید محمدعلی خرسندی که برای اسلام، قرآن و وطن متلاشی شده بود در کاشمر تشییع و به زادگاهش روستای راسته کنار پسیخان شهرستان رشت منتقل شد.

 پیکر پاک، مطهر، خونین و متلاشی شده شهید محمدعلی خرسندی در روستای راسته کنار پسیخان شهرستان رشت نیز در میان حزن و اندوه فراوان اهالی محل و مسئولان بدون غسل و کفن در گلزار شهدا روستا به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان