جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیرکل گمرک آستارا گفت: برای نخستین بار یک محموله ترانزیتی که از فنلاند به هندوستان در کریدور شمال - جنوب بارگیری شده است، جهت انتقال به مقصد، از طریق ریل آستارا وارد ایران شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا کریم رسولی عصر سه شنبه در اداره کل گمرک آستارا اظهار کرد: این محموله که امروز وارد آستارا شده، شامل ۵۶۳ تن کاغذ به ارزش ۵۳۵ هزار یورو در قالب ۳۲ واگن بار است و تشریفات گمرکی آن در رویه ترانزیت خارجی، در کمترین زمان انجام شد تا کالا با کامیون ها به رشت منتقل شود.

وی ادامه داد: بارانداز راه آهن آستارا هنوز به راه آهن رشت متصل نشده است و اکنون کالاها به شیوه حمل و نقل ترکیبی و با کامیون ها از بارانداز به نقاط مختلف ایران حمل می شود و بعد از تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب، حمل و نقل کالاها با قطار صورت خواهد گرفت.

وی افزود: محموله کاغذ از رشت به صورت ترانشیپمنت ( انتقال کالا از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر) به بندر عباس منتقل و از طریق ریل بندر عباس به کشور هندوستان بارگیری خواهد شد.

مدیرکل گمرک آستارا افزود: این محموله آغاز رونق ترانزیت خارجی است و در آینده نزدیک شاهد شکوفایی این نوع ترانزیت از گمرک آستارا در مسیر کریدور شمال - جنوب خواهیم بود و با اتصال راه آهن آستارا به رشت،  در حوزه ترانزیت کالا و درآمدزایی برای کشور تحول اساسی روی خواهد داد.

راه آهن آستارا-آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ماه سال ۹۷ افتتاح شد و تاکنون فقط قطارهای باری روسیه و جمهوری آذربایجان از این مسیر ریلی به بارانداز راه آهن آستارای استان گیلان وارد و کالاها را تخلیه یا بارگیری می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با داشتن سه مرز ریلی، دریایی و زمینی از مبادی مهم واردات و صادرات و تجارت برون مرزی است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان