جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- استاندار گیلان در دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خواستار تامین اعتبار یکصد میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه های فاضلاب شهری، حفر و تجهیز چاه های آب شرب برای شهر و روستاهای ...

 به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز سه شنبه طی دیدار با حمیدرضا جانباز با اشاره به آلودگی های زیست محیطی ناشی از تخلیه فاضلاب به رودخانه های استان و تأثیر منفی آن بر زندگی، سلامت، رفاه و درآمد ساکنان این مناطق اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارندگی ها در سال جاری که منجر به کاهش چشمگیر منابع آبی استان شده؛ اتمام سریع تر پروژه های در دست اجرای آب و فاضلاب استان ، اهمیتی مضاعف دارد.

وی خواستار در نظر گرفتن اعتبار برای ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب مناطقی از شهرهای رودسر و تالش و نیز تکمیل فاز سوم و شروع فاز چهارم رینگ آب شهر لنگرود برای توزیع مناسب آب در این شهر و انتقال مناسب آب به شهر جدید چاف و چمخاله شد.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم افزایش اعتبار تکمیل فاضلاب شهرهای رشت، انزلی و صومعه سرا تاکید کرد.

در نظر گرفتن اعتبار برای حفر و تجهیز چاه های آب شرب شهری برای شهر و روستاهای دارای تنش آبی گیلان و همچنین بازسازی و راه اندازی سیستم تصفیه های فیزیکی آب استان از دیگر مواردی بود که در دیدار استاندار گیلان و مدیرعامل شرکت مهندسی  آب و فاضلاب کشور  مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز قول مساعد برای تحقق ۱۸۶ میلیارد تومان سهم گیلان از ردیف متفرقه آب روستایی داد.

افزون بر یک میلیون مشترک تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب گیلان هستند. امسال بر اثر خشکسالی ۳۱۳ روستای گیلان دارای تنش ابی هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان