جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تأکید بر لزوم توجه به تأمین سهم اعتباری گیلان در خصوص آب روستایی گفت: سهم گیلان از ردیف متفرقه آب روستایی ۱۸۶ میلیارد تومان بوده و در تلاشیم تا این سهم در استان ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حمیدرضا جانباز ظهر امروز در دیدار با استاندار گیلان در محل استانداری با بیان اینکه گرمای زودرس هوا منجر به افزایش مصرف آب در کشور شده است، اظهار  کرد:  با افزایش دما در فصل تابستان از یک سو نیاز مردم به آب شرب به مراتب افزایش می یابد، لذا  نسبت به  تأمین ظرفیت آب شرب در کشور اقدامات خوبی اتخاذشده است.

وی با اشاره به قطعی برق مکرر در کشور گفت: شرکت های آب و فاضلاب در سطح کشور باید راهکارهای مختلفی برای تأمین برق تأسیسات آبی در نظر گرفته باشند تا با هیچ گونه چالشی برای تأمین پایدار آب شرب مردم مواجه نشوند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تأکید بر لزوم توجه به تأمین سهم اعتباری گیلان در خصوص آب روستایی افزود: سهم گیلان از ردیف متفرقه آب روستایی  ۱۸۶ میلیارد تومان بوده و در تلاشیم تا این سهم در استان محقق شود.

اعتبار فاضلاب های گیلان افزایش یابد

استاندار گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه تخلیه فاضلاب به رودخانه های استان و تأثیر منفی در زندگی، سلامت، رفاه و درآمد ساکنان گیلان دارد، اظهار کرد: با توجه به کاهش میزان بارندگی ها در سال جاری که منجر به کاهش چشمگیر منابع آبی استان شده؛ اتمام سریع تر پروژه های در دست اجرای آب و فاضلاب استان ، اهمیتی مضاعف دارد.

ارسلان زارع با درخواست از مسؤولان در خصوص اتمام پروژه های آب و فاضلاب در گیلان گفت: باید اعتبار لازم برای ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب مناطقی از شهرهای رودسر و تالش و نیز تکمیل فاز سوم و شروع فاز چهارم رینگ آب شهر لنگرود برای توزیع مناسب آب در این شهر و انتقال مناسب آب به شهر جدید چاف و چمخاله در نظر گرفته شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به افزایش اعتبار در تکمیل فاضلاب برخی از شهرهای گیلان بیان کرد: تکمیل فاضلاب های رشت، انزلی و صومعه سرا یکی از مهم ترین درخواست های مردم گیلان بوده و باید اقدامات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان