جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان روند شیوع کرونا در این استان با افزایش مواجه بوده و همین امر احتمال شیوع موج جدید کرونا در گیلان را با زیاد می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بعد از تعطیلات نوروز روند شیوع کرونا در کشور با افزایش بی سابقه مواجه شده و هر روز با میزان افراد مبتلابه این ویروس افزوده و شهرهای زیادی در کشور از حالت زرد به نارنجی و سپس به قرمز تغییر وضعیت دادند.

به موجب همین امر ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل جلسه  داده و با اعمال محدودیت هایی ورود و خروج خودروها به استان های دیگر و همچنین شهرها  به ویژه در ایام تعطیل سال ممنوع اعلام شد، به طوری که  خودروها در صورت ورود به استان و شهرهای قرمز و نارنجی با جریمه  یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزارتومانی مواجه شدند.

پس از گذشت چندین هفته از آغاز محدودیت ها و با تلاش کادر درمان و همراهی مردم شرایط کرونایی در کشور به شرایط عادی رسید و کرونا در اغلب استان ها کنترل شد، ولی حالا چند روزی است که با عادی انگاری مردم و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برخی از استان های کشور به وضعیت قرمز رسیده اند که یک زنگ هشدار برای کشور و مردم گیلان است.

هرچند روند تزریق واکسن کرونا در کشور با پیشرفت همراه می باشد ولی جهش این ویروس منحوس در نقاط مختلف کشور موجی از نگرانی ها را ایجاد کرده است، زیرا به گفته مسؤولان وزارت بهداشت میزان سرایت نوع جدید کرونا ویروس از کرونای جهش یافته انگلیسی هم بسیار  خطرناک بوده و قدرت سرایت هم آن بسیار بیشتر است.

هرچند اغلب  شهرستان های گیلان در وضعیت زرد کرونایی هستند ولی همچنان شرایط شیوع کرونا در گیلان بسیار حساس و شکننده بوده و به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۵۷ بیمار مبتلا به کرونا، شبانه روز گذشته شناسایی و در بیمارستان های استان بستری شدند که این امر بیانگر افزایش روند ابتلا به کرونا در این استان است.

آبتین حیدر زاده می گوید هم اکنون ۲۲۳  بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های گیلان هستند که ۴۶ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بوده  امروز هم ۸ بیمار بدحال به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.

با توجه به صحبت های معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کوچک ترین غفلتی منجر به آغاز موج جدید کرونا در گیلان می شود، لذا با توجه به سیر صعودی بیماری کرونا همچنان رعایت دستورالعمل های بهداشتی لازم الاجرا است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان