جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق گیلان در شبانه روز گذشته میزان برق مصرفی به یک هزار و ۸۲۰ مگاوات رسید که در ماه و سال های اخیر بسیار بی سابقه و معادل مردادماه سال گذشته بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، با شروع فصل تابستان و آغاز گرما همواره میزان مصرف برق در کشور با افزایش زیادی مواجه می شود.

در چند روز اخیر گرمای هوا در کشور به ویژه گیلان به طور قابل توجه ای با افزایش مواجه شده و رطوبت هوا در گیلان در روزهای یک شنبه و دوشنبه به ۷۰ الی ۷۵ درصد رسیده بود.

نگاهی به میزان و روند مصرفی برق در کشور و گیلان نشان می دهد که از چند روز گذشته تاکنون پیک مصرفی برق به طور بسیار زیادی زیاده شده است به طوری مسؤولان توزیع برق گیلان نسبت به این افزایش مصرف هشدارهایی را اعلام کردند.

بررسی های نقشه های هواشناسی حاکی از آن است که در هفته آینده میزان گرمای هوا روند صعودی داشته و در جنوبی ترین نقطه گیلان به ۴۰ و در دیگر نقاط گیلان بعضاً دمای به ۳۸ درجه هم خواهد رسید که این امر ضرورت توجه به راهکارهای مدیریت مصرف برق را بیش از پیش نشان می دهد.

به طور یقین با افزایش روند گرمای هوا در گیلان در هفته آینده  استفاده از وسایل سرمایشی بازهم بیشتر خواهد شد که همین امر مصرف برق را افزایش خواهد داد، به این منظور مسؤولان شرکت توزیع برق نسبت با این میزان از افزایش مصرف هشدار داده و قطعی بیشتر برق در این استان را دور از ذهن ندانستند.

روندی که با توجه به گرمای پیش رو و احتمال تداوم آن، می تواند مصرف را از توان تولیدی نیروگاه ها بیشتر کرده و خطرات احتمالی در شبکه را افزایش دهد.

به گفته معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق گیلان در شبانه روز گذشته میزان برق مصرفی به یک هزار و ۸۲۰ مگاوات رسید که در ماه و سال های اخیر بسیار بی سابقه و معادل مرداد ماه سال گذشته بوده است.

بر اساس آمار و برنامه ریزی های صورت گرفته در کشور برای هر استانی سقف حداکثر مصرف برق تعیین شده و طبق تصمیمات اخذشده باید حداقل ۵۵۰ مگاوات خاموشی در گیلان اعمال شود که میزان خاموشی های اعمال شده استان کمتر از این میزان است .

یکی از دغدغه های مردم در چند روز اخیر خاموشی های پی در پی برق منازل بوده است ولی به گفته مدیرعامل توزیع برق گیلان در صورت عدم اعمال خاموشی ها، نیروگاه های آبی بعد از مدتی از مدار خارج و همین امر سبب می شود تا می شود از ۱۵ تیرماه به بعد نیروگاه های آبی مورداستفاده قرار نگیرد که این خود عامل ایجاد مشکل در برق مصرفی مشترکان و خاموشی می شود.

بنا بر اعلام محمد اسماعیل هنرمند کل توان مصرفی ادارات استان بالغ بر ۵۰ مگاوات است که با توجه به تغییر ساعات کار، ۲۰ مگاوات تاکنون صرفه جویی شده است.

با توجه به پیش بینی افزایش دما در روزهای و هفته آینده پویش مدیریت کولرها در گیلان راه اندازی شده و مسؤولان شرکت توزیع برق از مردم درخواست دارند در ساعات پیک مصرف و بین ساعات ۱۴ الی ۱۵ به مدت زمان یک ربع کولرهای خود را خاموش کنند زیرا منجر به صرفه جویی بسیار زیاد برق در گیلان می شود.

اکنون در این شرایط هرکدام از مشترکان برق می توانند با به کار بستن راهکارهای ساده ای چون تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند کولرهای آبی، در پایدار نگه داشتن شبکه برق و جلوگیری از مشکلات احتمالی در شبکه سهم بسزایی را ایفا کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان