جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان خواستار تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه های فاضلاب شهری، حفر و تجهیز چاه های آب شرب برای شهر و روستاها استان از سوی شرکت آب و فاضلاب کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان زارع امروز (سه شنبه) در دیدار با جانباز مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با اشاره به آلودگی های زیست محیطی ناشی از تخلیه فاضلاب به رودخانه های استان و تأثیر منفی آن بر زندگی، سلامت، رفاه و درآمد ساکنان این مناطق اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارندگی ها در سال جاری که منجر به کاهش چشمگیر منابع آبی استان شده؛ اتمام سریع تر پروژه های در دست اجرای آب و فاضلاب استان، اهمیتی مضاعف دارد.

وی خواستار در نظر گرفتن اعتبار برای ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب مناطقی از شهرهای رودسر و تالش و نیز تکمیل فاز سوم و شروع فاز چهارم رینگ آب شهر لنگرود برای توزیع مناسب آب در این شهر و انتقال مناسب آب به شهر جدید چاف و چمخاله شد.

استاندار گیلان همچنین بر افزایش اعتبار تکمیل فاضلاب شهرهای رشت، انزلی و صومعه سرا تأکید کرد.

در نظر گرفتن اعتبار برای حفر و تجهیز چاه های آب شرب شهری برای شهر و روستاهای دارای تنش آبی گیلان و همچنین بازسازی و راه اندازی سیستم تصفیه های فیزیکی آب استان از دیگر مواردی بود که در دیدار دکتر زارع و مهندس جانباز مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز قول مساعد برای تحقق ۱۸۶ میلیارد تومان سهم گیلان از ردیف متفرقه آب روستایی داد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان