جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاروزی گیلان با اشاره به آغاز مرحله دوم مبارزه بیولوژیکی با آفت کرم ساقه خوار برنج، گفت: در مرحله نخست از ۲۶۸ هزار تریکو کارت استفاده شد.

سید علی موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر کرم ساقه خوار را یکی از مهم ترین آفات برنج در استان گیلان برشمرد و گفت: در همین راستا از دو نوع مبارزه شیمیایی و بیولوژیکی برای نابودی این آفت استفاده می شود.

وی با بیان اینکه به دنبال گسترش مبارزه بیولوژیکی به واسطه خطرات اندک آن هستیم، گفت: امسال مرحله نخست مبارزه بیولوژیکی از سوم تا چهاردهم خرداد ماه در سطح شالیزارهای استان گیلان انجام شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در این مرحله سه هزار و ۶۳ هکتار از شالیزارهای استان تحت پوشش قرار گرفت، افزود: مرحله دوم این طرح نیز از چهار تیر ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح و استفاده از تریکو کارت ها در سه مرحله انجام می شود، اضافه کرد: کاهش مصرف سموم و حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه تولید از مهم ترین مزایای استفاده از روش بیولوژیکی برای مبارزه با کرم ساقه خوار است.

موسوی از کشاورزان خواست تا با مراجعه به مرکز خدمات کشاورزی تریکو کارت ها را تهیه و در مزارع برنج خود برای مبارزه با این آفت استفاده کنند، ادامه داد: در مرحله نخست این مبارزه بیولوژیکی ۲۶۸ هزار تریکو کارت توزیع شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان