جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق گیلان گفت: مصرف برق استان گیلان طی شبانه روز از مرز هزار و ۸۲۰ مگاوات معادل مصرف مرداد ماه سال گذشته، گذشت.

به گزارش خبرنگار مهر، سعیدی عصر دوشنبه در گفتگویی با اشاره به میزان مصرف برق در استان گیلان، اظهار کرد: با توجه به گرما زود رس شاهد رشد مصرف برق در کشور و استان گیلان هستیم.

وی با تأکید بر لزوم همکاری مشترکان در مدیریت مصرف برق برای به حداقل رساندن خاموشی ها، افزود: طی شبانه روز گذشته میزان مصرف برق استان گیلان از هزار و ۸۲۰ مگاوات گذشت که معادل میزان مصرف مرداد ماه سال گذشته بوده است.

معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه باید با صرف جویی میزان مصرف مدیریت شود، گفت: استفاده مناسب از وسایل سرمایشی و تنظیم دمای آن روی ۲۵ درجه، عدم استفاده از روشنایی در روز، نصب سایبان برای کمپرسور کولرها و همچنین عدم استفاده از وسایل پر مصرف در ساعت پیک مصرف برخی از راهکارهای مدیریت مصرف است.

وی ادامه داد: برای به حداقل رساندن خاموشی ها پویشی با عنوان مدیریت مصرف کولر در استان گیلان اجرا می شود که در قالب آن از مشترکان خواسته شده برای ۱۵ دقیقه در بازه زمانی ساعت ۱۴ تا ۱۵ وسایل سرمایشی خود را خاموش کنند.

سعید همچنین به موضوع تغییر ساعت کاری دستگاه های اجرایی در استان گیلان با هماهنگی استانداری خبر داد و گفت: ساعت کار جدید یک ساعت زودتر آغاز می شود تا مصرف ادارات به زمان پیک همزمان نشود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان