جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - رئیس دادگستری آستارا گفت: پروژه هایی نظیر راه آهن و مسکن مهر این شهرستان نیمه تمام مانده و دچار مشکلات و ابهام هستند و دستگاه قضا علاوه بر تاکید به روشنگری و پاسخگویی متولیان، با هر ...

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس جاذب روز دوشنبه در جلسه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم در فرمانداری آستارا افزود: پیگیری های مربوط به قرارداد راه آهن آستارا و میزان درآمدزایی حاصل از فعالیت های تجاری در دستور کار ما قرار دارد و بعد از فوت پیمانکار پروژه راه آهن، امور مربوط به آن باید شفاف سازی شود.

وی اضافه کرد: پیگیری علت به گل نشستن برخی کشتی ها و یدک کش ها در بندر آستارا و مسائل مالی مجتمع مسکن مهر نیز جزو برنامه های ماست و متاسفانه برخی واحدهای مسکن مهر به چندین نفر فروخته شده است.

 وی بیان کرد: نظام اجتماعی سالم در گرو نظام اداری سالم است و استفاده از اموال دولتی، رشوه، اختلاس و آسیب به امکانات دولتی از مصادیق جرم است و مدیران، این گونه جرائم حوزه فعالیت خود را به دستگاه قضایی اطلاع دهند.

امام جمعه آستارا هم در این جلسه، ورود دستگاه قضا برای پیشبرد طرح های عمرانی را تحسین برانگیز خواند و گفت: باید مردم به عنوان صاحبان اصلی نظام اسلامی، بدون مصلحت سنجی های دروغین در جریان برنامه ها و طرح ها قرار گیرند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: وقتی دست مردم از همه جا کوتاه می شود به دستگاه قضا به عنوان تنها ملجاء پناه می برند و امیدواریم با گسترش عدالت، شاهد مجازات متخلفان باشیم.

وی ادامه داد: در سطح کلان، تحولات خوبی در حوزه قوه قضائیه اتفاق افتاده است و امیدواریم این تحولات را در شهرستان آستارا هم شاهد باشیم و اجرای قانون نباید با ملاحظه کاری توام باشد.

سعید میرقربانی سرپرست فرمانداری آستارا هم در این جلسه یاد شهید بهشتی و یاران باوفایش را گرامی داشت و گفت: منافقان نتوانستند با منطق و اندیشه آیت الله بهشتی مقابله کنند و او را به شهادت رساندند و تفکر این شهید والا مقام برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) بود.

وی افزود: با تلاش های کارکنان قوه قضائیه شاهد برقراری امنیت و مبارزه با بی عدالتی در جامعه هستیم و امیدواریم در این راستا همه ادارات به یاری دستگاه قضا بشتابند.

دادستان عمومی و انقلاب آستارا هم از واحدهای بازرسی و حراست ادارات خواست، به عملکرد کارکنان نظارت و هر گونه فساد را به دادستانی گزارش کنند.

یاسر همدمی بر نهادیه شدن شفاف سازی، افزایش پاسخگویی، شایسته سالاری، نظارت بر عملکرد کارکنان و تقویت ارزش های اخلاقی در ادارات تاکید کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان