جستجوگر خبری شهرستان شفت

لاهیجان - ایرنا - فرماندار لاهیجان گفت: روند ابتلا به کرونا در این شهرستان، نسبت به هفته های گذشته افزایشی شده است اما در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی می توان به جلوگیری از شیوع موج جدید امیدوار بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس محمودی در نشست ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: هم اکنون ۱۸ بیمار مبتلا به این ویروس در سه بیمارستان لاهیجان بستری هستند. 

وی وضعیت ۲ بیمار را در شرایط بدحال اعلام کرد و افزود: طی ۱۰ روز اخیر نیز ۲ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در این شهرستان فوت کرده اند.

فرماندار لاهیجان پرهیز از عادی انگاری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را مهم برشمرد و افزود: چنانچه پیشگیری و مراقبت به صورت ویژه دنبال نشود، مجددا شاهد بروز و شیوع این ویروس جهش یافته با شدت و فراگیری بیشتری نسبت به قبل خواهیم بود.

محمودی با اشاره به انجام ۳۷۶ مورد تست های PCR و رپید (تست سریع کرونا) طی ۱۰ روز اخیر در سطح شهرستان، خاطر نشان کرد: در این مدت، تست ۸۳ نفر از افراد مشکوک مبتلا به ویروس کووید ۱۹ مثبت شد. 

فرماندار لاهیجان با اشاره به انجام ۹۴۴ مورد بازرسی از صنوف و اماکن عمومی لاهیجان طی ۱۰ روز اخیر گفت: در جریان این بازدیدها برای ۳۲ مورد از واحدها، اخطاریه بهداشتی صادر شد.

شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است و تقسیمات سیاسی این شهرستان مرکب از دو بخش "مرکزی و رودبنه" است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان