جستجوگر خبری شهرستان شفت

شمار رخداد زمین لرزه در گیلان در دهه نخست ماه جاری افزایش یافته و می طلبد آمادگی ها در این رابطه از سوی دولت و مردم افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، گزارش های مرکز لرزه نگاری گیلان نشان می دهد کمربند ایمنی زلزله در استان فعال تر شده است هرچند این فعالیت ها خسارت بار نبوده ولی نباید نسبت به آن ها بی تفاوت نیز بود.

از ابتدای تیرماه امسال تاکنون که کمتر از ۱۰ روز از آن سپری شده، پنج فقره زلزله و بعضاً در یک نقطه چند زلزله رخ داده که به نظر می رسد می تواند زنگ خطری برای دولتمردان و مردم باشد تا سطح آمادگی خود را افزایش دهند.

 

در خردادماه امسال نیز گزارش های مرکز لرزه نگاری استان نشان از وقوع ۱۰ زمین لرزه در گیلان می دهد.

گزارش های لرزه نگاری نشان می دهد در پنجم ماه جاری زلزله ای ۲.۷ ریشتری حوالی پره سر در شهرستان رضوانشهر را در عمق هشت کیلومتری از سطح زمین لرزاند.

طبق اعلام مرکز زلزله نگاری گیلان، ساعت حدود ۱۹ زلزله ای حوالی کیاشهر در شهرستان آستانه اشرفیه را لرزاند.

به گفته شکرزاده، رئیس مرکز لرزه نگاری گیلان زلزله عصر دیروز کیاشهر باقدرت ۲.۹ ریشتری و در عمق ۲۵ کیلومتری زمین بوده است.

همچنین در پنجم ماه جاری نیز زلزله ای با بزرگی ۲.۷ ریشتری در عمق ۱۹ کیلومتری در حوالی کیاشهر را لرزاند بود.

بامداد امروز نیز زلزله ای با بزگی دو ریشتر حوالی جیرنده در شهرستان رودبار را لرزاند. این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است.

خوشبختانه تاکنون بر اساس اذعان مسوولان مدیریت بحران استانداری گیلان و همچنین هلال احمر، زلزله های دهه نخست تیرماه سال جاری بدون خسارت جانی و مالی بوده است.

قرار گرفتن استان گیلان بر روی کمربند زلزله و رخ دادن خرده زلزله های متعدد در آن نشان می دهد باید سطح آمادگی و توسعه زیرساخت ها در استان جهت افزایش آمادگی ها و همچنین بهبود زیرساخت ها افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان