جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،پریسا کرمی امروز(دوشنبه،۷ تیر) در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گیلان به ریاست «ارسلان زارع» استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری با اشاره به مصوبات پیشین این انجمن از سهم نیم درصد ...

به گزارش ۸دی،پریسا کرمی امروز(دوشنبه،۷ تیر) در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گیلان به ریاست «ارسلان زارع» استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری با اشاره به مصوبات پیشین این انجمن از سهم نیم درصد شهرداری ها و تاکید استاندار گیلان در پرداخت این سهم به نهاد کتابخانه های عمومی استان سخن گفت و اظهارداشت: مقرر شده بود تا شهرداری های استان ۳۰ درصد دیون جاری خود را به حساب انجمن کتابخانه های عمومی استان واریز کنند که تا امروز هیچ پرداختی از سوی شهرداری های صورت نگرفته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به کتابخانه مرکزی رشت از نیازمندی این پروژه به ۱۳ میلیارد تومان جهت تجهیز خبرداد و بیان کرد: ۱۰ میلیارد تومان از این مبلغ را پیمانکار پروژه عهده دار شده و مابقی نیز با مساعدت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص می یابد.

وی اهدای کتاب از سوی دستگاه ها را دیگر مصوبه اجرایی این انجمن اعلام کرد و گفت: در مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ کتاب از سوی دستگاه هایی چون فرهنگ و ارشاد اسلامی، بانک سپه، بانک صادرات، تامین اجتماعی، آب و فاضلاب و اطلاعات استان به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

کرمی با اشاره به پراکندگی کتابخانه های عمومی استان و عدم بهره مندی مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین از این فضای فرهنگی تصریح کرد: در محله عینک رشت، بخشی از فضای مختص به شهرداری، کتابخانه مادر و کودک راه اندازی می شود که سومین کتابخانه تخصصی مادر و کورک بعد از شفت و صومعه سرا است.

وی از فعالیت ۸۴ باب کتابخانه عمومی در استان خبرداد و اظهارداشت: شاداب سازی و نگهداری این مجموعه ها نیازمند منابع اعتباری ثابت است که می توان با فعال سازی ۵۳ انجمن کتابخوانی استان، مجموعه ای جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبین ایجاد کرد.

کرمی در پایان از رتبه هجدهم گیلان در برگزاری جلسات انجمن های کتابخوانی خبرداد و خاطرنشان ساخت: سال گذشته شهرستان تالش، رشت، آستانه اشرفیه و لاهیجان در برگزاری جلسات انجمن و پیگیری مصوبات عملکرد خوبی داشته و رتبه های نخست استانی را کسب کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان