جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی داوطلبان کنکور در استان، گفت: بیش از ۳۷ هزار داوطلب گیلانی در کنکور سراسری امسال رقابت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان دمیرچی پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به شرکت ۳۷ هزار و ۱۸۳ داوطلب گیلانی در آزمون کنکور سراسری امسال، اظهار کرد: این تعداد در مقایسه با سال گذشته با رشد ۱۲ درصدی همراه است.

وی به تفکیک تعداد داوطلبان اعم از دختر و پسر نیز اشاره کرد و گفت: ۳۷ درصد شرکت کنندگان را پسران و ۶۳ را دختران تشکیل می دهند.

دمیرچی با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در چهار روز چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه، برگزار می شود، اضافه کرد: داوطلبان نگرانی در خصوص نحوه برگزاری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سال گذشته برخی شهرستان های استان گیلان نیز برگزار می شود، اضافه کرد: آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، رشت، رضوانشهر، رودبار، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا، تالش، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال نیز حوزه های امتحانی پیش بینی شده برای برگزاری آزمون هستند.

نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان با تأکید بر همراه داشتن و استفاده همه داوطلبان از ماسک، ادامه داد: در صورت نداشتن ماسک از ورود آن ها به حوزه های آزمون جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه امسال به خاطر شرایط ویژه بیماری کرونا، تعداد حوزه های آزمون افزایش یافته است، گفت: در سال های گذشته حوزه های آزمون، مراکز زیرمجموعه دانشگاه گیلان بود که امسال به خاطر بیشتر شدن فاصله داوطلبان از ظرفیت دانشگاه های آزاد، پیام نور، آموزش و پرورش و برخی مؤسسات آموزشی استفاده شده تا تعداد حوزه ها افزایش یابد.

دمیرچی اضافه کرد: محیط حوزه های آزمون یک روز قبل از آزمون و در آخرین ساعات باقی مانده به آغاز آزمون ضدعفونی می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان