جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته تنها ۳۳ درصد بدهی شهرداری ها به این مجموعه پرداخت شده است، گفت: امسال پرداختی انجام نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، پریسا کرمی صبح دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به تأکیدات انجام شده برای پرداخت نیم درصد شهرداری ها، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده متأسفانه هیچ کدام از شهرداری ها مطالبات خود به کتابخانه های عمومی را پرداخت نکرده اند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه بخشی از بدهی های شهرداری ها به این مجموعه از ارزش افزوده شهرداری ها برداشت شده است، گفت: در مجموع میزان واریزی شهرداری ها به کتابخانه های استان گیلان در سال گذشته ۳۳ درصد بوده است.

وی در ادامه همچنین به موضوع تجهیز کتابخانه مرکزی رشت که در آستانه بهره برداری قرار دارد نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع برای این کار نیازمند اعتبار ۱۳ میلیارد تومانی هستیم که بر اساس مصوبه جلسه گذشته مقرر شد مجری طرح بخشی از هزینه های تجهیز را بر عهده بگیرد.

کرمی با بیان اینکه با نشست های برگزاری شده مجری پرداخت ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیز کتابخانه متقبل شد، اضافه کرد: بر اساس مکاتبات انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مبلغ مورد نیاز به استان پرداخت شده که انتظار می رود در کوتاه ترین زمان توزیع شود تا شاهد بهره برداری از این طرح فرهنگی باشیم.

وی با اشاره به وجود ۸۴ باب کتابخانه عمومی در استان گیلان، ادامه داد: برای شادابی سازی و نگهداری این تعداد کتابخانه نیازمند یک اعتبار و بودجه پایدار هستیم که باید در سطح استان نگاه ویژه ای به این موضوع شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان به اقدامات کتابخانه های در ایام شیوع کرونا اشاره و با بیان اینکه برخی از برنامه های اجرا شده همانند آموزش ها از طریق فضای مجازی، امانت دادن کتاب از طریق اجرای طرح «کتاب دوخان» شاهد بودیم.

حل مشکل پرداخت نیم درصد شهرداری ها به کتابخانه ها با تهاتر

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اینکه در هفت ماهه نخست سال ۹۹ بر اساس آمارها میانگین بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به حساب کتابخانه های عمومی پرداخت شده است، اظهار کرد: نسبت به ۹ ماهه سال گذشته با رشد ۹۰ درصدی همراه بوده است.

مسعود کاظمی با بیان اینکه در سه ماهه امسال نیز بیش از ۹۸ میلیون تومان از سوی شهرداری ها به کتابخانه ها پرداخت شده است، افزود: بر اساس مصوبه جلسه گذشته مقرر شد در صورت عدم پرداخت از سوی شهرداری ها، مجموعه کتابخانه ها بر اساس ماده ۶ قانون و ماده ۱۷ تفاهم نامه از سر جمع ارزش افزوده شهرداری ها کسر شود.

کاظمی با اشاره به وضعیت نامطلوب درآمد شهرداری ها به دلیل مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، گفت: با وجود همه مشکلات تلاش هایی برای پرداخت سهم شهرداری ها به کتابخانه ها انجام شده است.

وی ادامه داد: در برخی از شهرداری ها در این زمینه کاستی های وجود دارد که پیشنهاد شده در راستای و برای حل این مشکل در زمینه بازسازی و مرمت ساختمان کتابخانه ها با بدهی شهرداری ها تهاتر انجام شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان