جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۵۰ درصد شهروندان گیلانی که در نوبت تزریق دُز دوم واکسن کرونا بودند با ورود محموله جدید واکسینه شدند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در روزهای گذشته شاهد افزایش روند ابتلاء به کرونا در استان گیلان بودیم، اظهار کرد: کنترل کرونا در استان گیلان تنها با مشارکت مردم و رعایت پروتکل ها امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز بعد از دو هفته وقفه با ورود واکسن به کشور و تخصیص سهمیه استان گیلان شاهد ادامه روند واکسیناسیون به ویژه در تزریق دُز دوم هستیم، افزود: تنها افرادی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند که با آنها تماس گرفته شده و یا پیامک دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جدید تزریق دُز دوم واکسن به گروه های دارای اولویت در استان آغاز شد، گفت: ۵۰ درصد افرادی که دُز دوم را دریافت نکرده بودند با ورود واکسن های جدید این کار انجام شد.

وی با بیان اینکه با ورود سهمیه جدید واکسن به استان گیلان این روند ادامه خواهد داشت و تا پایان هفته همه افراد دُز دوم خود را دریافت می کنند، اضافه کرد: از هفته آینده نوبت دهی به گروه های جدید از طریق سامانه و ارسال پیامک انجام می شود.

حیدرزاده با اشاره به فعالیت ۲۵ مرکز تزریق واکسن در استان گیلان، تصریح کرد: از هفته آینده مراکز خودرویی برای تزریق واکسن اضافه می شود که افراد می توانند از آنها استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان