جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - رئیس اداره تعزیرات حکومتی و شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز در آستارا بیشترین پرونده های قاچاق را مربوط به خودروهای گذر موقت اعلام کرد و نسبت به افزایش این تخلف اقتصادی در این شهرستان مرزی ...

سید عیسی محسن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، جابجایی و تغییر در بدنه یا موتور، حک شماره های جعلی بر بدنه و نصب پلاک های جعلی را از تخلفات مشهود در حوزه قاچاق خودروهای گذر موقت اعلام  و مسئولان متولی را در اخذ تضامین واقعی و متناسب و دقت و جدیت بیشتر برای مقابله با تکرار این تخلفات توصیه کرد.

وی متذکر شد:برخی مالکان خودروهای گذر موقت، قوانین بازدارنده از قاچاق خودرو را با تهیه وکالت نامه کاری دور زده و با همکاری اتباع ایرانی از بازگرداندن وسایل نقلیه خودداری می کنند و در بعضی موارد نیز خودرو اوراق و به مصرف می رسد و به تازگی قاچاق خودروهای سنگین گذر موقت بیشتر از خودروهای سبک شده است.

محسن پور خاطرنشان کرد: خودروهای گذر موقت از نوع کارنه دوپاساژ ( کشورهای عضو کنوانسیون بین المللی اتومبیلرانی جهانی) با طی فرایندهای آسان گمرکی وارد کشور می شوند و باید در نهایت بعد از حداکثر ۶ ماه از یکی از گمرکات کشور خارج شوند و در غیر اینصورت مصداق کالای قاچاق محسوب می شوند.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی و شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز در آستارا تاکید کرد: گمرک در صورت سپری شدن مهلت عبور موقت این قبیل خودروها، علیه صاحبان و مالکان آنها اعلام جرم می کند و پرونده های متشکله جهت رسیدگی به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز ادارات تعزیرات حکومتی ارجاع می شود.
هفته گذشته اداره کل گمرک آستارا از اعلام جرم علیه واردکنندگان ۱۰۰ دستگاه خودروی گذر موقت به دلیل خودداری از بازگرداندن وسایل نقلیه بعد از سپری شدن مدت تردد موقت خبر داده بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و گمرک به صورت شبانه روزی در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی این شهرستان دایر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان