جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: سال گذشته شهرداری های کشور حدود ۹۸ هزار میلیارد تومان بودجه دریافت کردند. 

مهدی جمالی نژاد روز شنبه در جلسه شورای اداری گیلان و تودیع و معارفه معاون عمرانی جدید استانداری در رشت اظهار داشت: با وجود بحران های مختلفی همچون شیوع کرونا و خشکسالی، وقوع سیلاب و هجوم ملخ ها  که معضلات بسیاری را ایجاد کرد و اختصاص اعتبار برای جبران خسارت های آنها ، سال گذشته با اعتبارات اختصاص داده شده در هفته دولت ۱۷ هزار پروژه و در دهه مبارک فجر نیز  ۳۰ هزار پروژه در کشور بهره برداری شد.

وی با تاکید بر اینکه ۱۶۰ هزار واحد مسکونی کشور به بازسازی و نوسازی نیاز دارند افزود: برای نوسازی این تعداد واحدهای مسکونی برنامه هایی در دست بررسی و اجرا است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به پایان کار دولت دوازدهم و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر ضرورت آموزش اعضای جدید شوراهای اسلامی و دهیاران تاکید کرد و یادآور شد: یک هزار و ۴۰۰ شهرداری و ۹۲ هزار دهیاری در کشور وجود دارد.

جمالی نژاد افزود: دهیاری ها برای اجرای درست وظایف خود نیازمند آموزش های جدی هستند و در این زمینه باید مسئولان ارشد استانی برنامه ریزی دقیقی داشته باشند تا دهیاری ها برای مسئولیت خود آماده باشند.

وی با تاکید بر لزوم انتخاب شهرداران و دهیاران کارآمد تاکید کرد و گفت: سال های سال است که معضل پسماند در گیلان حل نشده که برای رفع این چالش بزرگ به عزم و اهتمام جمعی نیاز داریم .

جمالی نژاد خاطر نشان کرد: اگر فقط معضل پسماند در گیلان حل شود بسیاری از مشکلات دیگر استان هم  رفع می شود.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه حل مشکلات پسماند سراوان به تنهایی از عهده شهرداری رشت خارج است افزود: اعتبارات تخصیص داده شده ما در حوزه پسماند در چهل سال اخیر بی سابقه بود و  همه باید عزم جدی داشته باشند تا در گیلان شاهد توسعه و پیشرفت باشیم که امیدواریم  با اهتمام  و عزم کنونی و اقدامات مجموعه مدیران استان  این امر به نتیجه مطلوب برسد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان