جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شمار بستری های مبتلا به کرونا در شهرستان های گردشگری استان رو به افزایش است.

دکتر آبتین حیدرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون  منحنی بسترها در شهرستان های مهمان پذیر استان گیلان شامل ماسال، آستارا، شفت و املش صعودی است.

وی با اشاره به تغییر رنگ کرونایی شهرستان آستارا از زرد به نارنجی بر اساس آخرین ارزیابی نرم افزار ماسک خاطر نشان کرد: با توجه به این تغییر رنگ، رعایت شیوه نامه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در همه جا به ویژه در اماکن مسافرپذیر باید دقیق و با حساسیت بیش از پیش رعایت شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر خودداری از پذیرایی مسافران در اماکن سرپوشیده و دارای فضای کم اضافه کرد: توصیه اکید داریم که  مردم در اماکن عمومی حتما ماسک بزنند و  فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۱۷ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری بوده و ۳۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، یادآور شد: در شبانه روز گذشته ۳۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی و در بیمارستان های استان بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شکنندگی وضعیت کرونایی در این استان خاطر نشان کرد: برای قطع زنجیره ویروس کرونا نیازمند همکاری همگان در رعایت پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی، پرهیز از مسافرت، دورهمی و تجمع هستیم.

بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که روز گذشته به روز رسانی شده شهرستان آستارا از رنگ نارنجی کرونایی به زرد تغییر یافت و به این ترتیب دو شهرستان آستارا و رودبار در استان گیلان نارنجی هستند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، ماسال، رضوانشهر، تالش و آستانه اشرفیه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و به این ترتیب تعداد شهرستان های زرد از ۱۶ به ۱۵ شهرستان کاهش یافت.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع کرونا در کشور بود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳ میلیون و  ۱۵۰ هزار و ۹۴۹ نفر و تعداد جانباختگان این بیماری در ایران به ۸۳ هزار و ۵۸۸ نفر رسید.

تاکنون ۲ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۵۹۵ نفر از بیماران بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، سه هزار و ۲۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و ۲۳ میلیون و ۶۷ هزار و ۲۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تاکنون ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۸۶۴ نفر دوز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۸۸۶ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند، بر این اساس مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۷۵۰ دوز رسید.

به گزارش وزارت بهداشت ، در حال حاضر ۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۲ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان