جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت – ایرنا – مدیرکل محیط زیست گیلان با ابراز تاثر و همدردی با خانواده ها و همکاران خبرنگاران جوان جان باخته در حادثه پیرانشهر گفت: خبرنگاران محیط زیست چون محیط بانان در معرض خطر هستند.

ساسان کفایی روز شنبه در دیدار با کارکنان ایرنا مرکز گیلان گفت :حادثه اتوبوس خبرنگاران دغدغه مند محیط زیست کشور  و جان باختن خبرنگاران ایرنا و ایسنا در این سانحه همه کشور را متاثر کرد.
وی اظهار داشت: کار در حوزه محیط زیست دشوار است؛ فعالیت در طبیعت علاوه بر زیبایی هایش سختی های خودش را دارد که بیش از همه محیط بانان درگیر آن هستند.

وی فعالیت  خبرنگاران حوزه محیط زیست و محیط بانان را به سبب حساسیت و اهمیت ،دغدغه مندی و دفاع از سرمایه نسل های حال و آینده هماره قابل تقدیر دانست .
کفایی خاطرنشان کرد :محیط زیست استان با ۱۷۰ نفر محیط بان محافظت می شود که با توجه به حساسیت و تنوع بی نظیر و مناطق گسترده تحت مدیریت اگر حمایت همه مردم و همکاری دستگاه قضایی و نیروی خدوم و زحمتکش انتظامی همراه نباشد بی شک محیط بانان استان در این راه مقدس با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد که ۱۴۱ شهید ۳۰۰ جانباز در کشور گواه آن است.
کفایی یادآور شد :محیط بانان با توجه به شرح وظایف سازمانی به صورت شبانه روزی مناطق تحت پوشش را با گشت های مستمر، کنترل و پایش،  محافظت و با متخلفان محیط زیستی برخورد قاطع و قانونی می کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست در خاتمه گفت : دغدغه های زیست محیطی خبرگزاری ایرنا و عملکرد حرفه ای و منصفانه خبرنگاران آن یاریگر حل برخی مشکلات محیط زیست گیلان است . 

۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه های کشور، صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان، دچار حادثه شد. در این حادثه غم انگیز، متاسفانه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی، جان خود را از دست دادند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان