جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تأکید براینکه حل مشکل پسماند گیلان نیازمند هم افزایی تمام مدیران استانی است، گفت: همه مدیران استانی باید یک بار برای همیشه هم افزا عمل کنند و مشکل ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی جمالی نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری گیلان در سالن غدیر استانداری با تبریک قوه قضائیه اظهار کرد: یکی از معاونت های پرکار وزارت کشور که حتی وظایف آن در حد چند وزارتخانه است، معاونت عمرانی است که دو حوزه مستقل را کاملاً باید اداره و پیگیری کند که یکی خود معاونت عمرانی و دیگری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها است.

وی با بیان اینکه اکثر ۱۶۰ هزار منزل مسکونی در بحران ها نیاز به بازسازی و احیا داشت که وظیفه معاونت عمرانی وزارت کشور بود، افزود: بیش از ۴۰ هزار دهیاری و ۹۲ هزار روستا در کشور داریم بنابراین مدیریت این امور کار بسیار وسیعی پیش رو داریم.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اقدامات متناظر در استان ها که توسط معاونت عمرانی استانداری پیگیری می شود، گفت. استانی مانند گیلان وظایف مشابهی مانند معاونت عمرانی وزارت کشور دارا است، چراکه مشکلات و چالش های ملی دارد اما بودجه های اندک دارد.

جمالی نژاد با اشاره به نزدیک شدن پایان دولت و عمر شوراها و شهرداری ها بیان کرد: در حساس ترین زمان برای معاونت عمرانی قرار داریم چراکه شوراهای اسلامی شهر و روستا تغییر پیدا می کند، متأسفانه بسیاری از پرونده ها به دلیل ناآگاهی اعضای شوراهاست و خوب بود افراد قبل از کاندید شدن می دانستند برای چه وظیفه ای وارد این حیطه می شوند.

وی با تأکید بر پشتیبانی شوراها برای انتخاب شهرداران و دهیاران و آموزش های لازم به آن ها گفت: پاک دستی در کنار تخصص یکی از ویژگی های مهم برای اعضای امور عمرانی است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تأکید بر عزم جدی استانی برای حل مشکل پسماند افزود: همه مدیران استانی باید یک بار برای همیشه هم افزا عمل کنند و مشکل پسماند استان را حل کنند، این مسئله قابل حل است اگر همت و اراده ویژه استانی باشد.

وی با بیان اینکه برخی مسائل نیاز به ورود جدی تمام دستگاه های اجرایی دارد تا به سرمنزل مقصود برسد و حل شود، گفت: اعتبارات خوبی در بودجه های دولتی برای شهرداری ها لحاظ شده است پس برای تخصیص این بودجه ها و حل مشکلات نیازمند ورود جدی تمام دستگاه ها و عزمی جدی هستیم.

 

به گزارش فارس، در انتهای این جلسه از تلاش های علی اوسط اکبری مقدم تقدیر و عباس صابر به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان معرفی شد.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان