جستجوگر خبری شهرستان شفت

مسؤول کشتی های سنتی و ساحلی فدراسیون کشتی با اشاره به تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی کشور گفت: این دوره از مسابقات به میزبانی منطقه آزاد انزلی و با حضور ۲۵ تیم ورزشی و ۱۹۱ ...

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر انزلی، مسابقات کشتی ساحلی قهرمان کشور با حضور برترین چهره های کشتی ساحلی در رده های  سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حضور  ۱۹۱ کشتی گیر در قالب ۲۵ تیم ورزشی به مدت دو روز به میزبانی منطقه آزاد انزلی و هیئت کشتی در مجموعه ورزش های ساحلی زنده یاد سیروس قایقران منطقه آغاز شد.

مسؤول کشتی های سنتی و ساحلی فدراسیون کشتی در حاشیه این مسابقات و در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی کشور به مدت زمان دو روز در گیلان ادامه دارد، اظهار کرد: روز گذشته رده های سنی نوجوانان و جوانان پذیرش شده و مسابقات آنان  امروز آغاز و مسابقات رده بزرگسالان فردا برگزار می شود.

علی بازیار با اشاره به تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی کشور گفت: این دوره از مسابقات به میزبانی منطقه آزاد انزلی و با حضور ۲۵ تیم ورزشی و  ۱۹۱ کشتی گیر برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری ۳۴۰ کشتی در این دوره از مسابقات خبر داد و افزود: اتحادیه جهانی نوع مسابقات و داوری آن را تغییر داده و در رده نوجوانان چهار وزن تغییر و اوزان ۵۰، ۷۰ و ۸۰ کیلو اضافه شده است.

مسؤول کشتی های سنتی و ساحلی فدراسیون کشتی با گله مندی از عدم حضور قطب های کشتی کشور در این دوره مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی کشور بیان کرد: در این دوره از مسابقات استان های هرمزگان، یزد و چهارمحال بختیاری  حضورداشته ولی متأسفانه استان های کشتی خیز کشور  مثل کردستان، کرمانشاه و گیلان هیچ نماینده ای در این دوره از رقابت ها ندارند.

بازیار یکی از اهداف فدراسیون کشتی را گسترش این ورزش ملی در  سطح کشور دانست و تصریح کرد: مسؤولان کمیته بین المللی المپیک قول المپیکی شدن رشته کشتی ساحلی در سال ۲۰۲۴ را داده و باید از همین سال استعدادهای برتر این رشته در کشور شناسایی شوند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان