جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با اشاره به آغاز (طرح مپ مربوط به پسماند روستایی در گیلان گفت: با پیگیری های صورت گرفته امور عمرانی و دفتر روستایی و فرماندار رشت امروز تمام بخش ها استارت این کار زده شده و این پایلوتی که ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری گیلان در سالن غدیر استانداری با تقدیر از گیلانیان برای مشارکت عزتمندانه در انتخابات ۲۸ خردادماه اظهار کرد: انتخابات پرشور گیلان برگ زرین دیگری از تاریخ پرافتخار گیلانیان بود که توطئه های دشمنان را خنثی کرد و نشان داد در سایه تبعیت از رهبر انقلاب و همدلی می توان در راستای اعتلای آرمان های انقلاب و توسعه ایران گام های بلندی برداشت.

وی با تسلیت به اصحاب رسانه و خانواده های داغدار دو خبرنگار که در مسیر دریاچه ارومیه به دیدار حق شتافتند، گفت: خدمت به مردم برای ارائه بهترین ها به ولی نعمتان انقلاب، فرصتی برای ظهور و بروز این اندیشه والا است و معتقدم باید در راستای انجام وظایف کوشش وافر کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به پروژه های مهم گیلان که در هشت سال اخیر دولت انجام شد، افزود: پروژه های مهم نیمه تمام دیگری در دست اقدام است که باید همچنان مجدانه برای به ثمر نشستن آن ها کوشش کرد، اقتصاد گیلان به خط آهن سراسری متصل شد که یکی از آرزوهای مردم استان گیلان بود و در دولت تدبیر و امید انجام شد.

زارع با اشاره به اتصال بنادر کاسپین و آستارا در دولت تدبیر و امید بیان کرد: در حوزه های مختلف زیرساختی مانند، راه، برق، ارتباطات، شاخص ها نشانگر رشد قابل توجهی در سال های پس از انقلاب بود.

وی یکی از چالش های استان را از اواخر سال گذشته تاکنون مسئله کمبود آب به دلیل کاهش بارندگی ها برشمرد و تصریح کرد: منابع ما در سد مشخص بود که نیمی از میزان آب موردنیاز کشاورزی را تکمیل می کرد، جلسات متعددی نیز با حضور نمایندگان برگزار کردیم که حاصل آن ها تأمین اعتباری بود که بخش اول آن ابلاغ شد و امیدواریم با مشارکت و همکاری بخش دوم را نیز ابلاغ کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان اولین استان کشور به لحاظ میزان بارش باران است، گفت: باید با مدیریت بهینه آب و ذخیره سازی آن بتوانیم ذخیره سازی مناسبی برای سال آینده داشته باشیم.

زارع با تأکید بر ضرورت صرفه جویی انرژی برق را در فصل گرما بیان کرد: تلاش ها و همکاری های خوبی از سوی مردم صورت گرفته اما هنوز کامل و مطلوب نیست، یکی از این مؤلفه ها صرفه جویی دستگاه های اجرایی و ادارات است که باید از ساعت ۱۱ تا ۱۴ که اوج مصرف برق است همچنان صرفه جویی کنیم.

وی با اشاره به رشد پروژه های عمرانی نسبت به سال های پیش از ۹۸ تصریح کرد: یکی از همکاری های مطلوبی که در چند ماه اخیر از مردم روستاها دیدیم، (طرح مپ) پسماند روستایی بود که از مرکز استان و بخش های شهرستان رشت با پیگیری های صورت گرفته امور عمرانی و دفتر روستایی و فرماندار رشت امروز تمام بخش ها استارت این کار زده شده و این پایلوتی که در گیلان انجام شد موردتوجه وزارت کشور قرار گرفت و انتظار همکاری مردم در اجرای طرح های تفکیک از مبدأ داریم .

به گفته استاندار گیلان ثبت همه اطلاعات املاک، چه استناد ثبتی آن ها به صورت رسمی صادر شده و چه آن هایی که هنوز ثبت نشده جزو مصوبات امروز خواهد بود، همه دستگاه هایی که پروژه های آن ها مشخص شده سریعاً مقدمات انجام مزایده را در دستور کار قرار دهند.

زارع با تأکید بر حمایت از کادر بهداشت و درمان و مدافعان سلامت گفت: در دورانی که در پیک چهارم بسیاری از استان ها درگیر بودند ما در گیلان با همکاری مردم و مراقبت کادر درمان، در گیلان شاهد کاهش آمار کرونا بودیم.

حمایت از شوراها برای انتخاب شهرداران کارآمد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: هر فعالیتی در راستای کار تیمی محقق می شود و از ظرفیت تمامی مدیران اجرایی استان برای پیشبرد اهداف عمرانی استان بهره می برم.

عباس صابر با تأکید بر هدایت پروژه های عمرانی با همکاری مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت: با توجه به انتخابات شوراهای شهر و روستا، در بازه زمانی حساس برای انتخاب شهرداران و دهیاران هستیم از شوراها برای انتخاب شهرداران کارآمد حمایت کافی خواهیم کرد.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان