جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند افزایش تعداد کرونا مثبت ها در استان، گفت: در حال حاضر علاوه بر رودبار، آستارا نیز نارنجی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به روند افزایش تعداد کرونا مثبت ها در استان گیلان، اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد روند کُند افزایشی تعداد مبتلایان و بسترهای کرونایی هستیم.

وی با بیان اینکه دوباره تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های استان گیلان از ۲۰۰ نفر گذشت، گفت: در مجموع ۲۱۷ بیمار در گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۸ بیمار کرونا مثبت نیازمند بستری در مراکز درمانی استان طی شبانه روز گذشته شناسایی شدند، افزود: ۳۰ بیمار در شرایط بد قرار داشته و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد سه بیمار امروز به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند، اضافه کرد: وضعیت کرونا در گیلان شکننده است و هر گونه ساده انگاری و بی توجهی می تواند شرایط را سخت کند.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه همه شهروندان به ویژه مسافرانی که در استان گیلان حضور دارند باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند، گفت: قطع زنجیره کرونا تنها با همکاری و مشارکت شهروندان انجام خواهد شد.

وی همچنین به جدیدترین آمار اعلام شده در زمینه رنگ بندی کرونایی شهرها اشاره کرد و افزود: بعد از هفته ها شهرستان آستارا دوباره در قسمت نارنجی رنگ بندی کرونایی قرار گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: علاوه بر آستارا، شهرستان رودبار نیز طی هفته های اخیر از نظر رنگ بندی کرونایی نارنجی است.

وی رعایت دستورالعمل ها و پرهیز از دورهمی ها را تنها راه مقابله با کرونا دانست و گفت: حتی کسانی که واکسن زده اند هم باید مراقب باشند زیرا با ورود انواع پیشرفته تری از کرونا، خطر ابتلای دوباره وجود دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان