جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به تعیین سهمیه ۵۵۰ مگاواتی خاموشی برای این استان، گفت: عدم اعمال سقف خاموشی ها نیروگاه های آبی را با اخلال مواجه می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسماعیل هنرمند پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری گیلان با بیان اینکه برای هر استانی سقف حداکثر مصرف برق تعیین شده است، اظهار کرد: طبق تصمیمات اخذ شده، حداقل باید ۵۵۰ مگاوات خاموشی در گیلان اعمال کنیم که البته میزان خاموشی های اعمال شده استان کمتر از این میزان است .

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه در صورت عدم اعمال خاموشی ها، نیروگاه های آبی بعد از مدتی از مدار خارج می شود، افزود: عدم رعایت سقف تعیین شده موجب می شود از ۱۵ تیرماه به بعد نیروگاه های آبی مورد استفاده قرار نگیرد که این خود عامل ایجاد مشکل در برق مصرفی مشترکان و خاموشی می شود.

وی در ادامه به تغییر ساعات ادارات از اول تیرماه اشاره کرد و گفت: کل توان مصرفی ادارات استان بالغ بر ۵۰ مگاوات است که با توجه به تغییر ساعات کار، ۲۰ مگاوات تاکنون صرفه جویی کردیم.

هنرمند با بیان اینکه برق بیش از ۴۰ اداره جهت صرفه جویی در مصرف قطع شده است، بیان کرد: تعداد زیادی از ادارات با استفاده از روش هایی، اصل صرفه جویی را اعمال کرده اند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه برخی ادارات موضوع قطع برق را شخصی تلقی می کنند، گفت: گیلان جز استان هایی است که کمترین میزان اعمال قطعی برق را دارد و این قطعی ها برای صرفه جویی نیاز است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان