جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت – ایرنا – مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بیان کرد: پروژه کتابخانه مرکزی رشت در مرحله نهایی اجرا و آماده تجهیز و تامین منابع کتابخانه ای است.

پریسا کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کتابخانه مرکزی رشت بزرگترین پروژه فرهنگی شمال کشور در گیلان است که زمان تحویل این پروژه از سوی اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری به بهره بردار آن نیمه تیرماه سال جاری اعلام شده بود.
وی اظهار داشت: مردم استان دیر زمانی است که چشم انتظار تکمیل این پروژه هستند و رضایت خاطر مخاطبان، اولویت مسئولان برای انجام این طرح فرهنگی است.
وی با اشاره به امکانات متعدد این کتابخانه برای استفاده عموم مردم ابراز امیدواری کرد با پیگیری های مسئولان، نمایندگان و دست اندرکاران، این پروژه تکمیل و به عنوان هدیه فرهنگی ارزشمند به مردم استان به ویژه شهر رشت تقدیم شود.
کتابخانه مرکزی شهر رشت به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور  در ۶ طبقه با مساحت هشت هزار و ۱۵۳ مترمربع  بخش های مختلفی چون سالن آمفی تئاتر، مخزن کتاب، سالن های مطالعه مجزا ویژه آقایان و بانوان، بخش ویژه گویا و بریل، بخش کتب مرجع، بخش امانت، بخش ویژه و مستقل کودک، بخش ویژه مطالعه محققان، بخش اداری کتابخانه، مرمت و آماده سازی کتاب دارد که عملیات کلنگ زنی آن در سال ۱۳۸۳ انجام شده و تاکنون در حال اجرا و تکمیل است.
محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آبان ماه ۹۸ با همراهی جمعی از مسئولان کشور و استان از پروژه یاد شده بازدید کرد و طی آن در جمع خبرنگاران گفت : اگر امکان بهره برداری این پروژه بزودی وجود داشته باشد منابع مالی آن تامین می شود مشروط بر اینکه شرمنده مردم و اصحاب رسانه نشویم .
گیلان دارای  ۱۰۰ کتابخانه عمومی می باشد که این کتابخانه ها شامل ۸۲ کتابخانه نهادی (۶۱ شهری و ۲۱ روستایی)، ۱۶ کتابخانه مشارکتی(۱۴ شهری و ۲ روستایی) و یک کتابخانه مستقل است.
 یک میلیون و ۱۰۰ نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان موجود است و بیش از ۵۰ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی گیلان هستند.
 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان