جستجوگر خبری شهرستان شفت

صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز (یکشنبه ۱۷ تیر ماه) در حاشیه تخلیه محموله گندم در مجتمع بندری انزلی گفت: در راستای سیاستگذاری پدافند غیرعامل کشور و با دستور استاندار، پایداری ذخایر استراتژیک گندم را با استفاده از ظرفیت دریای خزر در دستور کار قرار دادیم.

او با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت دریای خزر در شرایط خاص افزود: در کنار بنادر جنوب باید از ظرفیت بنادر شمال نیز در جهت ذخایر استراتژیک استفاده کنیم و لذا امروز با هماهنگی اداره کل غله استان گیلان شاهد تخلیه این محموله گندم هستیم.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، گندم تخلیه شده باید عاری از هرگونه آفات و بیماری ها و علف های هرز باشد و لذا ظرف کمتر از ۲ ساعت عملیات های قرنطینه ای انجام و محموله تخلیه شد.

محمدی با بیان اینکه این محموله پس از تخلیه به سیلوی گندم سراوان منتقل می شود، تصریح کرد: متعهد به استفاده از ظرفیت دریای خزر هستیم و لذا در کنار افتتاح راه آهن رشت - کاسپین، از ظرفیت بندر انزلی نیز استفاده خواهیم کرد.

واردات محموله گندم از روسیه به انزلی

او همچنین دریای خزر را یکی از ظرفیت های امنیت غذایی و تکمیل حلقه های بازرگانی و مبادلات اقتصادی کشور های اتحادیه اوراسیا با جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این محموله ۳ هزار و ۸۰۰ تنی که از روسیه وارد شده، صرفا در راستای استفاده از ظرفیت های پدافند غیرعامل است تا در شرایط خاص آمادگی استفاده از بنادر دریای خزر برای تأمین کالا های مورد نیاز کشور به ویژه گندم و نهاده های دامی را داشته باشیم.

مجتمع بندری انزلی با سابقه ۳۰۰ ساله در عرصه حمل و نقل دریایی همواره منطقه مورد توجه بازرگانان و تجار کشور بوده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان