جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته استاندار گیلان، از اردیبهشت ماه گذشته تاکنون ۵ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال، معادل ۴۸ درصد از قدرالسهم دولت به چایکاران پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،  اسدالله عباسی امروز در گفت وگو با سیمای مرکز گیلان با اشاره به نتیجه پیگیری های انجام شده برای پرداخت مطالبات چایکاران اظهار کرد: از بیستم اردیبهشت ماه گذشته تا کنون 5 هزار و 320 میلیارد ریال معادل 48 درصد از قدرالسهم دولت به چایکاران پرداخت که که فقط یک هزار میلیارد ریال این مبلغ امروز به حساب چایکاران واریز شده است. 

وی با بیان اینکه برای تنظیم بازار شرایط خوبی فراهم و جلوی واردات گرفته شد، ضمن اینکه در سال جاری نیز برنامه ها برای جبران سال گذشته ادامه می یابد، گفت: تاکنون کارخانجات چای نیز 50 درصد مطالبات را به چایکاران پرداخت کرده اند و الباقی مطالبات چایکاران نیز طی هفته های آینده به حساب آنان واریز می شود. 

استاندار گیلان با اشاره به خرید 70 هزار تن برگ سبز چای به ارزش یک هزار و 100 میلیارد تومان از اردیبهشت ماه گذشته تاکنون بیان کرد: از این مقدار 44 هزار و 800 تن برگ سبز چای درجه یک و بقیه درجه 2 بوده است. 

عباسی با اشاره به فعالیت بالغ بر 55 هزار چایکار در استان های گیلان و مازندران افزود: وسعت باغ های چای این 2 استان حدود 25 هزار هکتار است و سالانه حدود 30 هزار تن چای خشک استحصال می شود که مصرف چای در کشور به طور میانگین حداکثر 100 هزار تن است.  

به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمارها، گیلان دارای 314 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است و 317 هزار نفر از مردم استان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت اند و برنج، چای، زیتون، پیله ابریشم، بادام زمینی، زیتون، فندق و مرکبات عمده ترین محصولات کشاورزی استان به شمار می رود.  

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان