جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از افتتاح هشت هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: طی سه سال گذشته چهار هزار و ۹۷۲ واحد نهضت ملی مسکن ساخته و تحویل داده شده که با افتتاح امسال به ۱۲ هزار و ۷۱۵ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدرضا فلاحتگر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از ماموریت های مهم اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، مهندسی ساخت راه ها است، اظهار داشت: مهندسی ساخت راه ها در دو بخش بهسازی و تعریض و احداث راه ها تعریف می شود که ساخت راه یکی از مهمترین و گران ترین پروژه های اداره کل راه و شهرسازی در سطح استان گیلان است.

وی با اشاره به پروژه های در دست اقدام این اداره کل در سطح استان برای ایجاد راه گفت: در این بخش 10 پروژه از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به صورت تفویضی به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه هفت پروژه تفویضی وزارت راه و شهرسازی و 17 پروژه استانی را نیز در دست اجرا داریم، افزود: بهسازی و تعریض تقاطع سراوان، چهار خطه کردن محور رشت - جیرده، احداث راه اصلی سنگر - سیاهکل و بهسازی محور رشت - سنگر را از جمله این پروژه ها است.

به گفته فلاحتگر، بهسازی راه اصلی پیربازار - ضیابر و خمام - خشکبیجار، چهار خطه کردن محور انزلی - رضوانشهر، احداث پل اسالم، بهسازی محور آستارا - اردبیل، چهار خطه کردن محور کلیدبر - ماسال - پونل، چهار خطه کردن محور ملاسرا - شفت، احداث پل چوبر و بهسازی و تعریض محور شفت - احمدسرگوراب از دیگر پروژه های ایجاد راه در استان است.

وی با اشاره به احداث پل سفیدرود و بهسازی راه اصلی منجیل - سه راهی طارم بیان کرد: چهار خطه کردن محور آستانه اشرفیه - کیاشهر، بهسازی محور اطاقور - کومله، احداث پل شلمان، چهار خطه کردن محور سیاهکل - بازکیاگوراب، بهسازی محور املش - رانکوه و بهسازی محور چمخاله رودسر نیز در دستور کار این اداره کل است. 

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان یکی از اقدامات مهندسی ساخت را مربوط به اجرای پروژه های ساختمانی و تاسیسات عمومی دانست و گفت: در حال حاضر 19 پروژه در حال اجرا داریم و نیازمند تامین و تخصیص اعتبار لازم در این بخش هستیم. 

فلاحتگر همچنین از افتتاح هشت هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان سال خبر داد و افزود: طی سه سال گذشته چهار هزار و 972 واحد نهضت ملی مسکن در قالب طرح های حمایتی شهری (60 واحد)، خودمالک شهری (250 واحد)، خودمالک روستایی (چهار هزار و 152 واحد) و بازآفرینی (330 واحد) ساخته و تحویل داده شده که با افتتاح امسال به 12 هزار و 715 واحد می رسد. 

وی از واگذاری زمین برای ساخت یک هزار و 876 واحد شهری خبر داد و گفت: واگذاری زمین برای ساخت مسکن شهری و روستایی تا پایان سال جاری به 3955 واحد می رسد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان