جستجوگر خبری شهرستان شفت

روشنای اندیشه در آیین «از قلم تا قلم» از ۱۴ تا ۱۸ تیر سال ۱۴۰۳ با برگزاری ۴ نشست تخصصی همراه است و معرفی فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در حوزه ادبی و شکوفاسازی استعداد های آینده سازان، در دستور کار برنامه ریزان این ویژه برنامه ها قرار دارد. 

برپایی نمایشگاه ساختار مند و فرآیند محور که با نوشتن خلاق و برگزاری کارگاه های ادبی آغاز می شود و با معرفی کتاب کار ها و طرح های خلاقانه مربیان ادبی در دو بخش شعر و داستان به پیش می رود از دیگر برنامه هایی است که برای مخاطبان تدارک دیده شده است. 

تشریح اولویت ها و هدف گذاری برای برگزاری هرچه بهتر «انجمن های ادبی»، «دوپنجره های استانی با عنوان سلامی دوباره»، ویژه برنامه های «با بچه های روستا» و بخش «چاپ آثار»، ازدیگر محور های موضوعی این آیین ها به شمار می رود.

این درحالی است که معرفی اعضای برگزیده و به قالب رسیده کارگاه های ادبی کانون استان و هم چنین، اعضای راه یافته به باشگاه ادبی کشوری «قاف» به مخاطبان، ازدیگر فعالیت هایی است که هم زمان با برگزاری این آیین ها در مناسبت های ادبی «روزقلم»، «روز ادبیات آیینی» و «روز ادبیات کودک و نوجوان» دنبال می شود.

طی ویژه برنامه های «از قلم تا قلم» که با همراهی صاحبان قلم و اندیشه و فعالان عرصه ادبیات صورت می گیرد، آشناسازی هرچه بیش تر مخاطبان با روند رو به رشد فعالیت های مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز مد نظر قرار دارد و در این میان، با ارایه مستندات طبقه بندی شده ۴۲ ساله، از موفقیت های کارشناسان، مربیان و اعضای کارگاه های ادبی این مجموعه رونمایی می شود.

ویژه برنامه های از قلم تا قلم هم چنین، با سخنرانی فعالان عرصه ادب، اثر خوانی اعضا و مشاعره شاعران و نوقلمان با بهره گیری از شعر های آیینی همراه است و درپایان نیز از خالقان آثار برگزیده، مربیان و اعضای فعال کارگاه های ادبی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان تجلیل می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان