جستجوگر خبری شهرستان شفت

طیب قدیمی، رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران امروز در دوازدهمین دوره کنگره ملی سوختگی در تالار مرکزی رشت با اشاره به اینکه اهمیت پیشگیری در بیماری سوختگی، بسیار بارز و کارساز است، گفت: رویکرد کنگره های سوختگی بایستی به سمت و سویی برود که از کف جامعه تا تمامی متولیان سلامت کشور و نه فقط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دنبال آموزش افراد در مورد پیشگیری از سوختگی و یا تقویت زیرساخت ها برای پیشگیری از سوختگی باشند.

او با تأکید به اینکه گام برداشتن در جهت پیشگیری از سوختگی، کاری فرابخشی و بین بخشی است که همکاری تنگاتنگ مسئولان در حوزه های مختلف را می طلبد، افزود: در دنیای امروز و با ظهور هوش مصنوعی ما نیز در حوزه پیشگیری از بیماری سوختگی بایستی از هوش مصنوعی بهره ببریم تا به سطوح بالای مدیریت سوختگی در کشور برسیم تا از میزان بروز این بیماری و مرگ های ناشی از سوختگی به مقدار زیادی بکاهیم.

اهمیت توسعه خدمات سلامت و درمان به روز بیماری ها 

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز امروز در آیین افتتاح دوازدهمین دوره کنگره ملی سوختگی ایران با اشاره به استعداد و توانمندی بالای جمهوری اسلامی ایران در علم و فناوری گفت: سطح بالای علم، دانش و فناوری های در اختیار متخصصان داخلی، ایران را در عرصه های جهانی قدرت آفرین کرده است.

او با اشاره به قدرت علمی و توان بالای متخصصان و فوق تخصصان داخلی در درمان انواع بیماری ها افزود: امروزه ایران بزرگ مقصد درمان بیماری های سخت و صعب العلاج شده و دنیا به وجود دانشمندان بنام ایرانی در حوزه سلامت غبطه می خورد.

دوازدهمین کنگره ملی سوختگی ایران در تالار مرکزی شهر رشت

استاندار گیلان برگزاری رویداد های علمی و تحقیقاتی را در توسعه پزشکی موثر دانست و تصریح کرد: هم افزایی علمی و تحقیقاتی متخصصان در توسعه خدمات سلامت و درمان به روز بیماری ها موثر و باید بیشتر شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان