جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت 416 میلیارد تومان به چایکاران خبر داد و گفت: باقیمانده بدهی سازمان به چایکاران نیز در هفته های آینده پرداخت می شود. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حبیب جهانساز ظهر امروز در گفت وگو با سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای در تابستان آغاز شده است، گفت:  بیش از 55 هزار خانوار چایکار گیلان و مازندران چین تابستانه برگ سبز چای را از اول تابستان آغاز کردند. 

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود چ ها هزار تن برگ سبز چای در تابستان توسط چایکاران برداشت شود، افزود: چایکاران شمال کشور در چین بهاره خود، 61 هزار تن برگ سبز برداشت کردند که ارزش ریالی آن یک هزار میلیارد تومان بود که از این مقدار چهارده هزار تن چای خشک تولید شد. 

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه بیش از 55 هزار خانوار گیلان و مازندران در بیش از 32 هزار هکتار باغ چای برگ سبز چای برداشت می کنند، گفت:  تاکنون 416 میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شده و باقیمانده بدهی سازمان به چایکاران نیز طی هفته های آینده پرداخت می شود. 

به گفته وی،  برگ سبز چای در سه مرحله بهاره، تابستانه و پاییزه از باغ های شمال کشور برداشت می شود که 90 درصد برگ سبز چای شمال کشور در گیلان تولید می شود. 

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان