جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای گیلان، به دلیل تداوم بارش های اخیر در استان، پنجمین مرحله آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفیدرود با تأخیر انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدجواد خانی پور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش باران طی روزهای آینده طبق پیش بینی هواشناسی اظهار کرد: در چند روز گذشته شاهد بارش رحمت الهی در استان گیلان بودیم که این بارش ها در روزهای آینده نیز ادامه دارد و موجب شده دبی آب رودخانه ها نیز افزایش یابد. 

وی با بیان اینکه بارش باران موجب کاهش نیاز آبی مزارع استان شده، گفت: برای پیشگیری از بروز خسارت های احتمالی به اراضی شالیزاری و با توجه به بارش های چند روز گذشته و آینده، پنجمین مرحله آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفیدرود با تأخیر انجام می شود. 

به گفته معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای گیلان، کلیه مراحل اعمال نوبت بندی از طریق پایگاه اینترنتی رسمی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان و کانال های شبکه خبری آب گیلان  در پیام رسان های داخلی و همچنین از طریق رسانه ملی و سایر وبگاه های خبری رسمی استان به اطلاع عموم گیلانیان به ویژه کشاورزان پر تلاش گیلانی خواهد رسید.  

خانی پور با اشاره به پیش بینی بارش ها طی چند روز آینده بیان کرد: با توجه به احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب و طغیان رودخانه ها، از هموطنان درخواست می شود برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از هرگونه تردد، اسکان و اتراق در حریم و بستر رودخانه ها، تأسیسات آبی و کانال های آبرسانی اکیداً خودداری کنند. 

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان