جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «هشت دی»  علیرضا نوروزی بهمبری در گفتگویی گفت: حدود ۲۵ درصد (معادل ۱۵۰ میلیون دلار) از کل سرمایه ۶۰۰ میلیون دلاری جذب شده در پروژه های مربوط به سرمایه گذاران خارجی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «هشت دی»  علیرضا نوروزی بهمبری در گفتگویی گفت: حدود ۲۵ درصد (معادل ۱۵۰ میلیون دلار) از کل سرمایه ۶۰۰ میلیون دلاری جذب شده در پروژه های مربوط به سرمایه گذاران خارجی استان از سال ۸۳ تاکنون مربوط به دولت سیزدهم بوده و در این دولت محقق شده است.

وی عنوان کرد: در مجموع طی این دولت مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار برای سرمایه گذاران خارجی از کشورهای ترکیه، جمهوری چک، افغانستان، چین، روسیه، هلند، آلمان – عمان، امارات – کنیا و ایرانیان مقیم آلمان و مقیم امارات – استرالیا نیز مصوب شده است.

وی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۵۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از کشورهای ترکیه (یک پروژه)، جمهوری چک (یک پروژه)، افغانستان (یک پروژه)، چین (سه پروژه) و سرمایه گذار ایرانی مقیم آلمان (یک پروژه) و امارات – استرالیا (یک پروژه) مصوب شد که شامل طرح های گردشگری (پارک آبی و هتل در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و تالش)، صنعتی (محصولات آشپزخانه، تولید سیگارت و تصفیه فاضلاب صنعتی در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی) و صنایع تبدیلی (سورتینگ و بسته بندی میوه در تالش) است.

نوروزی تأکید کرد: حدود ۴۹ میلیون دلار در پروژه های تولید سیگارت، تجهیزات روشنایی و الکتریکی ضد انفجار، تولید انواع بلبرینگ و نیز انواع فرآورده های مشتق از خون و اعضای بدن طی این سال از کشورهای چین، اتریش و هلند در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و شهرستان های رشت و شفت جذب شده است.

وی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ نیز حدود ۱۱ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از کشورهای ترکیه (یک پروژه) و روسیه (یک پروژه)، مصوب شده که طرح های صنعتی تولید انواع ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی و بازسازی و نوسازی کمپرسورهای صنعتی و انواع لیفتراک، بازسازی انواع ماشین ابزار و ماشین های تزریق پلاستیک در شهرستان رشت را شامل می شود.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان ادامه داد: حدود ۱۸/۵ میلیون دلار نیز در پروژه های تولید سیگارت، تولید عیب یاب (دیاگ) خودرو، تجهیزات روشنایی و الکتریکی ضد انفجار، لامپ روشنایی LED و نیز انواع فرآورده های مشتق از خون و اعضای بدن از کشورهای چین، هلند، کره و اتریش در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و شهرستان های رشت و شفت جذب شده است.

 به گفته وی، در سال ۱۴۰۰ نیز حدود ۱۸۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از کشورهای هلند (یک پروژه)، چین (۲ پروژه)، آلمان – عمان (یک پروژه) و امارات – کنیا (یک پروژه) مصوب شده است. این طرح های صنعتی شامل تولید مکمل خوراک دام از مایع کیسه صفرای گاو و تولید لامپ روشنایی LED در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، انواع جایگزین های گیاهی فرآورده های گوشتی (گوشت گیاهی)، سیگارت در شهرستان رشت، بسته بندی چای خشک، غلات، خشکبار، حبوبات و تولید نوشابه در شهرستان لاهیجان است.

 وی اظهار کرد: حدود ۸۳ میلیون دلار نیز در پروژه های تولید ماشین آلات و تجهیزات آردسازی، احداث پایانه حمل ونقل ریلی آستارا، تولید سیگارت، لامپ روشنایی LED طی این سال از کشورهای سوئیس، هلند، آذربایجان و چین در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و شهرستان های رشت و آستارا جذب شده است.

 وی عنوان کرد: تلاش مسئولان استان بر تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری در استان است و در این راستا ظرفیت های مختلف به کار گرفته می شود.

منبع: ایرنانویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان