جستجوگر خبری شهرستان شفت

مسعود صادقی خمامی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تشریح برنامه های صنعت برق برای گذر از پیک تابستان و راهکار های مدیریت مصرف برق گفت: گذر از پیک مصرف برق در تابستان بدون همراهی مشترکان امکان پذیر نیست. 

به گفته او، در راستای عملیاتی سازی برنامه های ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی برق تدوین شده توسط وزارت نیرو تلاش می شود از ظرفیت های فرهنگی و دینی استان گیلان برای بسط آموزه های مدیریت مصرف برق استفاده شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تصریح کرد: بر پایه دستورالعمل ابلاغی از سوی شرکت توانیر، این استان در منطقه گرمسیری ۴ قرار دارد و الگوی مصرف برق خانگی در گیلان در ماه های گرم سال (۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه) تا ۴۵۰ کیلووات ساعت تعیین شده است.

صادقی گفت: برنامه های صنعت برق برای مدیریت مصرف همگی مشوق محور هستند و مشترکان در صورت رعایت الگوی مصرف تا ۲۰ برابر پاداش دریافت خواهند کرد.

او افزود: ساعت پیک مصرف در استان گیلان در روز ۱۱ الی ۱۷ و در شب ۱۸ الی ۲۳ است.

به گفته مدیرعامل توزیع برق گیلان، مشترکین می توانند با اعمال راهکار های ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۴ درجه (دمای آسایش)، استفاده نکردن از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز و… از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

صادقی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی های موجود مبنی بر گرمای شدید هوا در تابستان و از طرفی مسافرپذیر بودن استان گیلان، انتظار داریم نیاز مصرف برق در استان افزایش یابد و بدیهی است که مدیریت مصرف مناسب ترین راه برای جلوگیری از مشکلات در حوزه برق است.

او همچنین گفت: بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده با صنایع گیلان، مقرر شده تا ساعات مصرف این دسته از مشترکان به ساعات غیرپیک و تعطیلات منتقل شود که این موضوع شایسته تقدیر و بسیار تأثیرگذار در مدیریت بار مصرف استان است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: مشوق های بسیار خوبی از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر برای مشترکان کشاورزی درنظر گرفته شده که اگر در مدت ۵ ساعت در ساعات پیک، پمپ های چاه آب کشاورزی را خاموش کنند در باقی ساعات شبانه روز از برق رایگان برخوردار خواهند شد.

صادقی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت نیرو ادارات و دستگاه های اجرایی استان می بایست ۳۰ درصد مصرف انرژی برق خود را در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به مصرف سال گذشته کاهش دهند و اگر این صرفه جویی توسط ادارات انجام نشود، شرکت توزیع برق ملزم به قطع برق این ادارات است.

به گفته او، از ابتدای سال و بر اساس رصد دقیق صورت پذیرفته به وسیله کنتور های هوشمند، برق ادارات پرمصرفی که این بخشنامه را رعایت نکنند، قطع خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان