جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «هشت دی» حمزه عشوری صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه محیط بانان به همراه دو نفر از دوستداران محیط زیست بنام «حسین آقایی» و «مهرداد بخشی پور» از پویش ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «هشت دی» حمزه عشوری صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه محیط بانان به همراه دو نفر از دوستداران محیط زیست بنام «حسین آقایی» و «مهرداد بخشی پور» از پویش مردمی حیات وحش گیلان موفق به مشاهده و فیلم برداری از یک قلاده خرس قهوه ای و شوکا در ارتفاعات جنگلی و هیرکانی منطقه حفاظت شده سیاهمزگی شهرستان شفت شدند، اظهار کرد: این نشان دهنده اهمیت حفظ زیستگاه ها و وجود محیطی امن برای زندگی این جانوران است.

وی افزود: گیلان بواسطه شرایط اکولوژیکی و اقلیمی دارای

تنوع بی نظیری در گونه های گیاهی و جانوری است و به همین سبب به جولانگاه گونه های بی نظیری چون پلنگ، خرس و شوکا تبدیل شده است.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خرس ها پستانداران بزرگ جثه ای هستند که در زمره گونه های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند و در زیستگاه های خود تراکم پایینی دارند به همین خاطر خطرات متعددی آن ها را تهدید می کند لذا حفاظت از آن ها یکی از اولویت های اساسی در برنامه های مدیریتی و حفاظتی در کشور به شمار می رود.

عشوری ادامه داد:  شوکا نیز پستانداری است کوچک تر از مرال که در زبان ترکمنی آن را شوکه، در ترکی الیک و در کردی فیله گچه می نامند، این حیوان کمی قوزدار به نظر می رسد و دارای دم بسیار کوتاه است. موهای این حیوان در فصل تابستان کوتاه و نرم و به رنگ قهوه ای متمایل به قرمز و در زمستان به رنگ خاکستری است.

https://cdn.8deynews.com/uploads/2024/06/video_2024-06-09_08-05-24.mp4نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان