جستجوگر خبری شهرستان شفت

آیین گرامیداشت علامه فرزانه آیت الله مختار (محمدعلی) امینیان؛ امام جمعه فقید آستانه اشرفیه و یادبود فرزندش، طلبه شهید محمدتقی امینیان ساعت ۱۷ فردا (یکشنبه ۲۰ خرداد ماه) با سخنرانی آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در حسینیه اعظم آستان مقدس آقا سید جلال الدین اشرف (ع) برگزار می شود.

آیت الله مختار امینیان متولد روستای فتیده لنگرود از هنگام تأسیس مجلس خبرگان رهبری تا پایان عمرش نمایندگی استان گیلان در این مجلس را برعهده داشت.

مسئولیت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان از دیگر مسئولیت های ایشان بود. 

مبانی اخلاق اسلامی، مبانی فلسفه اسلامی، از اسلام تا ارتداد، قره العین در نماز برخی از آثار منتشر شده آیت الله امینیان بود که همچنان در مجامع علمی و دانشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

تقریرات درس خارج فقه آیت الله العظمی بروجردی، تقریرات درس خارج فقه و اصول حضرت امام خمینی (ره)، کتاب تلخیص المنطق مرحوم مظفر که به درخواست شهید آیت الله قدوسی نگاشته شده و کتاب فاعول (شامل کلماتی که در عربی بر این وزن آمده) نیز از دیگر تألیفات این عالم وارسته بود. 

گرامیداشت آیت الله امینیان، فردا در آستانه اشرفیه

آیت الله امینیان ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ در سن ۸۹ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و در حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف (ع) خاکسپاری شد.

باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان