جستجوگر خبری شهرستان شفت

طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان صومعه سرا با افزایش ۵۰ تخت بیمارستانی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار گیلان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان صومعه سرا عصر امروز (پنجشنبه) با افزایش 50 تخت بیمارستانی با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان افتتاح و به بهره برداری رسید.

فاز جدید بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا چهار هزار و 700 مترمربع وسعت دارد و برای بهره برداری از آن حداقل 200 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری اعتبار صرف شده است.

احداث طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا از سال 1394 آغاز و پس از گذشت حدود 10 سال با اهتمام دولت سیزدهم و توسعه متوازن به اتمام و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار گیلان همچنین با حضور در بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا ضمن گفت و گو با پزشکان، پرستاران و مراجعین و قدردانی از زحمات عوامل و دست اندرکاران؛ از تعدادی از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کردند.

گیلان دارای 25 بیمارستان دانشگاهی (دولتی) و 11 بیمارستان غیردولتی است؛ تعداد تخت های فعال (با احتساب 317 تخت اورژانس بستری) چهار هزار و 207 تخت با ضریب اشغال ( 67.67 ) است و بر اساس آخرین آمار، دانشگاه علوم پزشکی استان دارای 27 مرکز تحقیقاتی و پنج شرکت دانش بنیان است.

17 شبکه بهداشت، 21 مرکز جامع سلامت شهری، 97 مرکز جامع روستایی، 79 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی، 18 مرکز شبانه روزی، چهار پایگاه مراقبت مرزی، 141 پایگاه سلامت شهری و پنج پایگاه سلامت روستایی در گیلان فعال است.

87 مرکز اورژانس، 176 آمبولانس فعال، هشت اورژانس موتوری، یک اورژانس هوایی و یک اتوبوس اورژانس در گیلان فعال است.

بازدید وزیر بهداشت از طرح توسعه بیمارستان شهرستان بندرانزلی

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اسدالله عباسی استاندار گیلان و نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان از بال توسعه بیمارستان شهید آیت الله دکتر بهشتی شهرستان بندر انزلی بازدید کردند و در جریان پیشرفت آن قرار گرفتند.

بال توسعه بیمارستان شهید بهشتی انزلی پنج هزار و 557 مترمربع زیربنا دارد و با بهره برداری آن، 94 تخت به تخت درمانی استان اضافه می شود.طرح توسعه بیمارستان انزلی 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شامل بخش های بستری، شیمی درمانی، قلب، آنژیوگرافی،  پست آنژیوگرافی، کلاس درس، آمفی تئاتر و MRI است.

گفتنی است تاکنون 65 میلیارد تومان برای احداث طرح توسعه بیمارستان انزلی هزینه شده و حدود 80 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل لازم است.

افتتاح CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت

با حضور دکتر بهرام عین الهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اسدالله عباسی استاندار گیلان و جمعی از مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت با صرف اعتبار 86 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح شد.

دستگاه CT آنژیوگرافی 128 اسلایس بیمارستان حشمت رشت با کاربری آنژیوگرافی غیرتهاجمی عروق کرونر قلبی جهت تشخیص بیماری های عروقی نصب و راه اندازی شده است و تنها دستگاه موجود در بخش دولتی است.

دستگاه CT آنژیوگرافی قلب، شیوه ای مفید جهت تشخیص ناهنجاری های ساختاری قلب و همچنین بیماری شریانی و وریدی است و با بهره مندی از این دستگاه، عروق قلبی با کمترین خطر بررسی می شوند و در صورت وجود و یا احتمال گرفتگی عروق، اقدامات پیشگیرانه صورت می گیرد.

دستگاه CT آنژیوگرافی قلب با اعتبار 45 میلیارد تومانی در مساحت به وسعت 200 مترمربع و دستگاه آنژیوگرافی این بیمارستان نیز در مساحت 80مترمربعی و با اعتبار 41 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان، 20 طرح عام المنفعه سلامت با اعتبار حدوداً 486 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان