جستجوگر خبری شهرستان شفت

صالح محمدی در حاشیه دیدار از ایستگاه ذخیره ژنتیک اصلاح نژاد گاو بومی در فومن گفت: گیلان چهارمین استانی است که از امکانات اصلاح نژاد گاو های بومی در کشور برخوردار است و این ذخایر ژنی به دست آمده، علاوه بر مصرف در استان، به استان های البرز، قزوین و اردبیل صادر می شود.

وی افزود: استفاده از ذخایر ژنتیکی گاو های برتر بومی ، سبب پایداری تولید، پرورش نژاد های مقاوم در برابر بیماری ها، تولید گوشت و انواع محصولات لبنی و دامیِ با کیفیت و درنتیجه ارتقا سطح صنعت دامپروری در گیلان و کشور می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در حال حاضر ۲۰۰ راس گاو بومی استان و ذخیره ی ژنتیکی آن ها در ایستگاه ذخیره ژنتیک اصلاح نژاد گاو بومی در فومن، برای با هدف توسعه ژنتیکی و اصلاح نژاد دام های سنگین نگهداری می شود.

صالح محمدی با اشاره به کشت تریتی کاله، شبدر وذرت در ۷ هکتار زمین در کنار این واحد تولیدی برای تامین علوفه دام ها، افزود: این امر به عنوان الگو می تواند کشاورزان را تشویق کند تا زمین های خود را پس از برداشت محصول، به کشت گیاهان علوفه ای اختصاص دهند تا علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمد، در ایجاد امنیت غذائی کمک کنند.

فرامرز مرجانی فرماندار فومن هم در این بازدید از این مرکز با بیان اینکه فعالیت چنین مجموعه هایی در راستای تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم موثر است افزود: با توجه زمین های حاصلخیر شهرستان فومن، تلاش می کنیم با حمایت از تولیدکنندگان و استفاده بهینه از ظرفیت های کشاورزی این شهرستان، به توسعه اشتغال، افزایش تولید و ایجاد امنیت غذائی کمک کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان