جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - رقابت های بیسبال قهرمانی کشور جام کاسپین ، به میزبانی گیلان و در منطقه آزاد بندرانزلی برگزار می شود.

رئیس هیات انجمن های ورزشی استان گیلان روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات انتخابی تیم ملی ، از روز دهم تیرماه جاری با حضور پنج تیم در زمین ورزشی گلشن منطقه آزاد بندرانزلی آغاز می شود.

احمد عباسپور افزود: در این دوره از رقابت ها  پس از حدود ۲ سال وقفه ، تیم های بیسبال گیلان ، تهران ، قم ، بوشهر و خراسان شمالی  به مدت یک هفته با هم رقابت می کنند.

وی ادامه داد: رقابت های بیسبال قهرمانی مردان کشور و انتخابی تیم ملی توسط هیات انجمن های ورزشی و کمیته بیسبال گیلان ، به صورت دوره ای انجام می شود که در نهایت نفرات برتر این مسابقات، توسط کادر فنی تیم ملی به اردوی آمادگی تیم ملی بیسبال کشور دعوت خواهند شد.

رئیس هیات انجمن های ورزشی گیلان بیان کرد: با توجه به اینکه این رقابت ها جنبه انتخابی تیم ملی دارد، امیدواریم  شاهد بازی های زیبایی از سوی تیم های شرکت کننده باشیم و در نهایت نیز ، تیم ملی قدرتمندی در رشته بیسبال تشکیل شود تا در رقابت های غرب آسیا مقام قهرمانی را کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است رقابت های بیسبال جام کاسپین زیر نظر مستقیم آندره آ دی اوریا سرمربی ایتالیایی تیم ملی بیس بال و دستیارش برگزار شود و در نهایت ۳۲ بازیکن برتر و آماده این مسابقات جواز حضور در اردوی تیم ملی ( از روز ۲۵ تیر ماه در کرج ) را بدست آورند.

عباسپور تصریح کرد: تیم ملی بیسبال ایران خود را برای حضور در پانزدهمین دوره مسابقات بیس بال  کاپ غرب آسیا  با شرکت تیمهای سریلانکا، پاکستان، هند ، ایران ، بنگلادش و نپال طی روزهای ششم تا ۱۱ مهر سال جاری به میزبانی ایران و در کرج  آماده می کند که در نهایت ۲ تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات بیسبال قهرمانی آسیا  آذر ماه سال جاری در شهر تای چینگ تایوان بدست می آورند.

رقابت های جام کاسپین زیر نظر مستقیم «آندره آ دی اوریا» سرمربی ایتالیایی تیم ملی بیس بال و دستیارش «جانی رافائل» از ونزوئلا برگزار خواهد شد و در نهایت ۳۲ نفر برتر و آماده این مسابقات جواز حضور در اردوی تیم ملی ( ۲۵ تا ۳۱ تیر در کرج ) را به دست خواهند آورد.

پانزدهمین دوره مسابقات بیس بال کاپ غرب آسیا با شرکت ۶ تیم نخست رنکینگ غرب آسیا متشکل از سریلانکا، پاکستان، هند ، ایران ، بنگلادش و نپال طی روزهای ۶ تا ۱۱ مهر ۱۴۰۰ در زمین اختصاصی بیس بال مجموعه ورزشی انقلاب کرج برگزار می شود. دو تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات بیس بال قهرمانی آسیا ( آذر ماه سال جاری در شهر «تای چینگ» تایوان ) را به دست خواهند آورد.

بیسبال که ورزش ملی آمریکا محسوب می شود ، نوعی ورزش گروهی است که با چوب و توپ توسط ۹ بازیکن در یک زمین چمن بازی می شود و در قرن نوزدهم از ورزش انگلیسی کریکت ریشه گرفته شده که در سال ۱۳۷۴ ، فدراسیون این رشته در ایران تشکیل شد و در سال ۱۳۸۶ اولین دوره لیگ با حضور ۶ تیم برگزار شد اما هم اینک رشته بیسبال به عنوان یک کمیته ، در فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان