جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ایران اسلامی ظرفیت های فرهنگی بسیاری دارد اما دولت ها در رشد و تعالی فرهنگ اسلامی کوتاهی کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی عصر چهارشنبه در همایش نشر خوبی ها با اشاره به اینکه دولت ها در رشد و تعالی فرهنگ کوتاهی کرده اند، اظهار کرد: با توجه به وجود ظرفیت های معنوی بسیار در جامعه، باید از آنها برای پیشرفت و تعالی فرهنگ استفاده شود.

وی با اشاره به عمر ۴۲ ساله انقلاب شکوهمند اسلامی، افزود: در سالیان متمادی از ظرفیت های موجود در عرصه اقتصاد و فرهنگ استفاده نشده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: ایران اسلامی ظرفیت های فرهنگی بسیاری دارد اما دولت ها در رشد و تعالی فرهنگ اسلامی کوتاهی کرده اند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اکثر مسئولان ما از کار فرهنگی می ترسند، اضافه کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص اشاعه فرهنگ اسلامی و استفاده از همه ظرفیت ها برای کارهای فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب بسیار تاکید شده است.

وی تاکید کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید عاقلانه، هوشمندانه، افق بینانه و با درایت حرف بزنند تا غربی ها ببینند وکلای مردم در جامعه اسلامی از هوش سرشاری برخوردارند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب علاوه بر نقشه راه و توصیه ها، راهکار نیز بیان فرموده اند، گفت: کار فرهنگی، همت بسیار، عملکرد انقلابی و ورود مجاهدانه به میدان می طلبد و سرسری نمی توان کار فرهنگی انجام داد.

وی با اشاره به حضور چندین نفر از اصناف و بازاریان در بین تجلیل شوندگان قرآنی، اضافه کرد: هرکسی که در کنار کسب درآمد برای خدا و در راه دین فعالیت تبلیغی کرده و در پشت جبهه برای رشد فرهنگی و اعتلای جامعه تلاش می کند جهاد گر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان