جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم بویی از فرهنگ امام راحل نبرده، گفت: مسیر امروز دولت سیزدهم مسیر راستگویی به مردم است زیرا به جای عدم کفایت یک نفر در مجلس امروز یک ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علیرضا زاکانی امشب در جشن پیروزی مردم در انتخابات و میلاد امام هشتم(ع) در رشت با بیان اینکه مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری وفاداری و عشق به ولایت را به ظهور گذاشتند، اظهار کرد: ۲۸ خرداد مبدأ تحول جمهوری اسلامی در کشور بوده و مردم در این روز اوج همبستگی را به جهانیان نشان دادند.

وی انتخابات ۲۸ خرداد را بازگشت به اصل جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم گیلان و ایران در ۲۸ خرداد خلق حماسه کردند و ان شاءالله انتخابات بازگشت به اصل جمهوری اسلامی است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش انقلاب در خارج شدن کشور از سلطه آمریکا بیان کرد: انقلاب برای مردم فرصتی خلق کرد تا رژیم های فاسد را نابود کند و به ملت آزادی را اعطا کند، به طوری که کشور از سلطه بودن آمریکا و انگلیس نجات پیدا کرد و باعث شد مردم عدالت را با همه وجود لمس کنند.

زاکانی با تأکید بر لزوم توجه به بهره گیری از طرفین نخبگان در حل مشکلات کشور تصریح کرد: دولت سیزدهم یک تفاوت اساسی با دولت کنونی دارد و آن جلوگیری و مبارزه با باندبازی، فامیل بازی و استفاده صحیح از ظرفیت نخبگان است لذا انتخابات ۲۸ خرداد سرآغاز تغییری بزرگ در کشور است.

وی یکی از ضعف های کشور را فامیل بازی و جناح گرایی بودن دولت در طول هشت سال اداره کشور دانست و افزود: دولت سیزدهم بر خود تکلیف می داند به جای خدمت به فامیل و جناح های سیاسی همسو با خود، خدمت به مردم را سرلوحه قرار دهد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تفکر اشرافیت گری دولت در کشور بیان کرد: برخی مسؤولان با خودبرتربینی با مردم صحبت می کنند لذا دولت سیزدهم آمده تا این تفکر برگرفته از تفکر اشرافیتی را نابود کند.

زاکانی با بیان اینکه برخی از مسؤولان دولت فعلی باید به پای مردم افتاده و از مردم عذرخواهی کنند، گفت: مواردی تحت عنوان فقر، فساد و تبعیض، استخوان و کمر مردم را شکسته و خم کرده لذا باید این مسؤولان و بانیان وضع موجود به پای مردم افتاده و از مردم عذرخواهی کنند.

وی با بیان اینکه ۶ درصد امکانات دنیا در ایران اسلامی وجود دارد، تصریح کرد: ۶ درصد امکانات دنیا در اختیار ایران اسلامی است ولی وقتی به برخی نقاط کشور می رویم فقر بیداد می کند که نتیجه بی تدبیری دولت است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش واگذاری های دهه ۹۰ در نابودسازی تولید در کشور گفت: علت مشکلات کشور مسؤولان بی درد و عدم مقابله با غارتگران است زیرا بعضاً خود غارتگر هستند.

زاکانی بزرگ ترین رسالت و وظیفه دولت را ساختن ایران اسلامی دانست و بیان کرد: باید عدالت و معنویت در کشور گسترش یافته و ایرانی متفاوت به جهانیان نشان دهیم زیرا فرهنگ ما فرهنگ امام راحل (ره) و اسلام است.

وی با تأکید بر لزوم نظارت مردم بر عملکرد دولت افزود: هدف دولت اجرای اصل هشت و ۲۷ قانون اساسی است و هدف آن نظارت مردم بر عملکرد دولت و مسؤولان است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسؤولان دولت تدبیر و امید دروغ گویی به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده بودند، گفت: در جامعه استقلال داشتیم ولی استقلال اقتصادی نداشتیم زیرا پای مسؤولان دولت تدبیر و ناامید در مقابل بیگانگان لرزیده ولی به مردم دروغ می گفتند .

زاکانی با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم بویی از فرهنگ امام راحل نبرده است، تصریح کرد: مسیر امروز دولت سیزدهم مسیر راست گویی به مردم است زیرا به جای عدم کفایت یک نفر در مجلس، امروز یک جریان دنیاطلب توسط مردم غیور ایران استیضاح شد.

وی با تأکید بر ایجاد انسجام در کشور و در بین رقبا برای حل مشکلات کشور گفت: رقابت و دوگانگی باید به انسجام و یکپارچگی تبدیل شود تا بتوان کشور را ساخت.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان