جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت اجرای مطلوب طرح تامین مالی پروژه های دارای اولویت (طرح تام) جهت تقویت نهضت ساخت داخل بر لزوم شناسایی ظرفیت های موجود در واحدهای صنعتی برای ارتقاء تولید و ...

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع  روز چهارشنبه  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با تصریح بر ضرورت بهره گیری از فرصت ها برای حمایت از بخش خصوصی افزود: اجرای مطلوب طرح تامین مالی واحدها و پروژه های دارای اولویت (طرح تام) نهضت ساخت داخل را در شرایط تحریمی بهبود می بخشد که نیازمند توجه جدی و اهتمام به آن و تسریع در ابلاغ سهم ۷۵۰ میلیارد تومانی استان است.

وی با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات به مشتریان خوش حساب بانک ها، بهبود معیشت مردم و تثبیت اشتغال را به دنبال خواهد داشت افزود : ارتباط مستمر بانک های تخصصی همچون کشاورزی، تجارت و صنعت و معدن با دستگاه های مرتبط می تواند اثرگذاری بسیاری در حمایت از فعالان آن حوزه داشته باشد. 

استاندار گیلان یادآور شد: راه اندازی واحدهای راکد و نیمه راکد، شناسایی ظرفیت های مستعد در واحدهای تولیدی برای ارتقاء به میزان اسمی و سطح اعلامی در موافقت اصولی و توسعه صادرات غیرنفتی باید همواره در اجرای طرح تام ، به عنوان اولویت در دستور کار باشد.

وی افزود: علیرغم وجود محدودیت زمین در استان، عدم استفاده از ظرفیت برخی سوله های موجود در سطح شهرک های صنعتی گیلان زیبنده نیست.

زارع با تصریح بر لزوم تلاش موثر بانک ها برای ارتقاء جایگاه گیلان در بخش های مختلف به ویژه رونق تولید و انعقاد تفاهم نامه های مشترک با وزارتخانه ها اظهار داشت: همواره در کارگروه های مختلف اقتصادی به نقش اثرگذار بانک ها در پشتیبانی و حمایت از فعالان بخش خصوصی و کارآفرینان تأکید داریم.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری شرکت های بزرگ به عنوان طرح های پیشران از طریق سامانه بهین یاب، هدایت و راهنمایی شوند تا شاهد عملکرد مطلوب این حوزه باشیم.نماینده عالی دولت در گیلان با

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بازدید میدانی از واحدهای تولیدی توسط مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها و پیوند مستمر بین این دو حوزه را نیز در تقویت مشارکت فعالان بخش خصوصی ، مثبت و اثربخش دانست و بر اجرای آن تأکید کرد.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای حدود سه هزار واحد صنعتی فعال است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان