جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا- ۲۰ نفر از زندانیان ایرانی محبوس در زندان های جمهوری آذربایجان با حضور جمعی از مقامات محلی و قضائی دو کشور در محل پل مرزی آستارا به کشور منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، انتقال ۲۰ تبعه ایرانی محبوس در زندان های کشور جمهوری آذربایجان ظهر چهارشنبه و بر اساس موافقت نامه مبادله مجرمان بین دو کشور ایران و آذربایجان و پیگیری های سفارت ایران در باکو، همکاری اداره کل امور ایرانیان خارج از کشور، وزارت امور خارجه و همچنین وزارت دادگستری ایران انجام شد.

در جریان این مبادله ۲۰ ایرانی زندانی در بند جمهوری آذربایجان تحویل مسئولان قضائی، انتظامی، مرزبانی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران شدند تا باقی دوران محکومیت خود را در ایران سپری کنند.

در جریان این انتقال که نماینده وزارت امور خارجه در استان گیلان و مسئولان دادگستری، امنیتی، انتظامی، مرزبانی و زندان عمومی شهرستان مرزی بندر آستارا نیز حضور داشتند، ۱۱ زندانی مرد و ۹ زندانی زن ایرانی تحویل گرفته شده از جمهوری آذربایجان بلافاصله توسط یک دستگاه اتوبوس به زندان حویق در حد فاصل شهرستان آستارا و تالش منتقل شدند تا پس از طی مرحله قرنطینه بهداشتی و سلامت، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع امنیتی و قضائی مرتبط شوند.

اکثر این زندانیان به جرایم و اتهامات مرتبط با مواد مخدر دستگیر شده بودند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان