جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - جمهوری آذربایجان ۲۰ زندانی ایرانی را با حضور جمعی از مقامات مرزبانی و قضایی، برای نخستین بار در سال جاری از طریق گمرک آستارا به مسئولان ایرانی تحویل داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا روز چهارشنبه در بازدید از تحویل زندانیان در پل مرزی این شهرستان گفت: انتقال زندانیان بر اساس موافقت نامه مبادله زندانیان بین دو کشور انجام شد و ۱۱ زندانی مرد برای سپری کردن مرحله قرنطینه به زندان حویق تالش و ۹ زندانی زن نیز به زندان لاکان رشت منتقل شدند.
سعید میرقربانی اظهار کرد: اغلب این افراد به اتهام قاچاق و حمل، خرید و فروش مواد مخدر زندانی شده بودند و بقیه دوران محکومیت خود را در زندان های کشورمان سپری خواهند کرد و امکان ملاقات زندانیان با خانواده هایشان و اجرای عادلانه قانون در مورد آنها، از هدف های انتقال زندانیان بود.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۸ قرارداد انتقال محکومان بین ایران و جمهوری آذربایجان اجرا می شود و هموطنان در سفر به جمهوری آذربایجان، از همراه داشتن مواد مخدر و قرص های روانگردان خودداری و اقامت خود را در فاصله سه تا ۱۰ روز به صورت قانونی ثبت کنند، تا مشمول جرائم نقدی و حبس نشوند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و گمرک در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی آن به صورت شبانه روزی دایر است.



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان