جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از عدم شجاعت مسؤولان در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه گفت: تأسفانه در خصوص ترویج فرهنگ حجاب در جامعه فقط به ستاد امر به معروف تکیه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل، معاونین و جمعی از رؤسای شهرستانی اداره کل تبلیغات اسلامی در سالن جلسات مصلی رشت، با بیان اینکه یکی از وظایف سازمان تبلیغات رسیدگی به وضعیت تبلیغ دینی در جامعه است، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و طلاب نقش مهم و برجسته ای در معرفی فقه اسلامی در جامعه دارند.

وی با تأکید بر لزوم برجسته کردن نقاط مثبت کشور و دین در جامعه توسط جامعه روحانیت و طلاب گفت: در بیانیه گام دوم به برجسته کردن نقاط مثبت دین و انقلاب اسلامی به دور از  سیاه نمایی تأکید شده است، لذا جامعه روحانیت باید از رسالت بزرگی یعنی تبلیغ دین به خوبی استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نقش فرهنگ و تمدن اسلامی در انقلاب اسلامی افزود: اساس و پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای فرهنگ، تمدن سازی و تقویت باورهای دینی بناشده است.

فلاحتی نقش روحانیون در تحقق شعار سال را بسیار مهم دانست و بیان کرد: در صورت تقویت ارتباط میان مردم و علمای دینی در هر نقطه از کشور جامعه به سمت پیشرفت حرکت کرده و تحقق شعار  سال به راحتی اجرا می شود.

وی با انتقاد از عدم شجاعت مسؤولان در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه تصریح کرد: متأسفانه در خصوص ترویج فرهنگ حجاب در جامعه فقط به ستاد امر به معروف تکیه شده است، در حالی که این یک امر غلط بوده و روحانیون با توجه به عدم شجاعت مسؤولان  در اجرای این طرح بسیار حائز اهمیت است.

 فعالیت ۲۰۰ روحانی در روستاهای استان گیلان 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان  نیز در این جلسه با بیان اینکه باید روحیه جهادی در نهادهای انقلابی موردتوجه قرار گیرد: اظهار کرد: به منظور تحول در شبکه انسانی باید پالایش های لازم انجام شود ولی به دلیل قوانین بسیار زیاد نیروی انسانی سازمان دچار خمودگی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی با اشاره به اثربخشی مناسب این سازمان در عرصه تبلیغی گفت:  در جریان ویروس کرونا، در حوزه تغسیل اموات عملکرد خوبی داشتیم و حکم خدا زمین نماند و سازمان با حضور طلاب جهادی این عمل دینی را انجام داد.

وی گفتمان سازی تبلیغی را یکی از سیاست های مهم در سازمان تبلیغات دانست و بیان کرد: با  پیگیری های صورت گرفته در حوزه تبلیغ دینی و گفتمان سازی آن اقدامات بسیار خوبی در گیلان انجام شده و اثربخشی خوبی هم داشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات تصریح کرد: جامعه روحانیت و سازمان تبلیغات با  برپایی دوره های بصیرتی نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم گیلان در انتخابات داشته است.

مهدوی با گله مندی از تراز پایین حقوق سازمان تبلیغات در کشور گفت: علیرغم پایین بودن حقوق و تراز مالی در سازمان تبلیغات اسلامی ولی اثرگذاری و فعالیت کارکنان بسیار بیشتر از نهادهایی همانند ارشاد بوده است.

وی از فعالیت ۲۰۰ روحانی در روستاهای استان گیلان خبر داد و افزود: ۱۲۰ روحانی امسال در روستاها مستقر هستند و قرار است تا ۱۶۸ نفر افزایش یابد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان