جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و چوکا تالش در رقابت های لیگ دسته اول کشور به پیروزی های ارزشمندی دست یافتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و چوکا تالش در دیدارهای خانگی به ترتیب برابر تیم های مس کرمان و استقلال ملاثانی به برتری رسیدند اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده گیلان مقابل حریفش متحمل شکست شد.

در جریان این رقابت ها، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی یکی از نمایندگان گیلان در لیگ دسته اول در ورزشگاه تختی بندرانزلی رو در روی تیم قدرتمند و مدعی مس کرمان قرار گرفت که در نهایت تیم فوتبال ملوان با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست داد.

ملوانان که هفته گذشته و در یک بازی خارج از خانه متحمل شکست شده بودند، تمام عزم خود را جزم  کرده تا در این دیدار خانگی و برابر یاران فرهاد کاظمی به پیروزی برسند که در نهایت نیز موفق به این امر شدند و سه امتیاز حساس این بازی سخت را تصاحب کردند.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در طول بازی فرصت های مناسبی برای گلزنی داشتند و می توان گفت که برتر از حریف خود ظاهر شده و شایسته پیروزی در این دیدار بودند که البته این بازی یکی از حساس ترین دیدارهای هفته سی ام لیگ دسته اول محسوب می شد.    

از سوی دیگر تیم فوتبال مس کرمان که فرهاد کاظمی مربی کاربلد و باتجربه را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود دارد، برای اینکه فاصله اش را با تیمهای صدر جدولی کاهش دهد و همچنان یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر باشد در بازی برابر ملوان نیازمند پیروزی بود اما این تیم در نهایت در ورزشگاه تختی بندرانزلی با یک گل مغلوب ملوان شد تا فاصله این تیم با مدعیان لیگ افزایش یابد. 

در نیمه اول این دیدار تیم های ملوان و مس کرمان بازی متعادلی را از خود به نمایش گذاشتند و بازیکنان ۲ تیم نیز، فرصت های مناسب گلزنی به دست آوردند اما این فرصت ها تبدیل به گل نشد تا نیمه اول این مسابقه با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یابد.

در نیمه دوم این دیدار، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برتری محسوسی را نسبت به حریف خود داشت و به خصوص در دقایق پایانی، تیم برتر میدان بود تا اینکه در دقیقه ۸۵ امیرعباس حسنی بازیکن این تیم که در نیمه دوم وارد زمین بازی شده بود، گل برتری ملوان را به ثمر رساند تا در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ملوانان خاتمه یابد.

دومین پیروزی متوالی خانگی چوکا و پیوس 

اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول کشور در هفته سی ام این رقابت ها در یک دیدار خانگی و در ورزشگاه سردار جنگل رشت رو در روی تیم استقلال ملاثانی قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۲ بر یک حریفش را مغلوب کرد.

چوکایی ها که حدود سه هفته گذشته برای چهارمین بار دست به تغییر در کادرفنی خود زده و فرشاد پیوس را جانشین مهدی پاشازاده کردند، همراه مربی جدید خود به دومین پیروزی متوالی خانگی دست یافتند تا این تیم همچنان روند رو به رشد خود را طی سه هفته اخیر طی کند.  

فرشاد پیوس که پیش از این نیز سابقه هدایت تیم فوتبال چوکا تالش را در کارنامه خود داشته، پس از حضور مجدد به عنوان سرمربی این تیم ، تاکنون سه مسابقه انجام داده که حاصل آن ۲ پیروزی و یک تساوی بود که می توان گفت این مربی تاکنون نتایج ارزنده ای را با چوکا کسب کرده است.

البته چوکایی ها با حضور فرشاد پیوس جان تازه ای گرفتند و در دیدار برابر استقلال ملاثانی نیز بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته و سه امتیاز شیرین این دیدار را نیز کسب کردند تا به دومین پیروزی متوالی خانگی خود دست یایند.

در نیمه اول این مسابقه، تیم فوتبال چوکا تالش نسبت به حریفش برتری محسوسی داشت و موقعیت های مناسب گلزنی زیادی به دست آورد و در نهایت موفق شد در همین نیمه، ۲ گل به ثمر برساند تا این تیم تا حدی، خیالش از پیروزی در این دیدار راحت شود.

در دقیقه ۳۴ این مسابقه، پرهام جوادی بازیکن تیم فوتبال چوکا تالش با یک ضربه سر اولین گل تیمش را به ثمر رساند و در دقیقه ۴۰ نیز، علی امیری دیگر بازیکن تیم فوتبال چوکا تالش دومین گل تیمش را به ثمر رساند تا نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به سود چوکایی ها خاتمه یابد.

در نیمه دوم این دیدار، هر ۲ تیم فرصت های مناسب گلزنی به دست آوردند اما این تیم استقلال ملاثانی بود که یک بار موفق به گشودن دروازه تیم چوکا شد تا در نهایت این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود تیم فوتبال چوکا تالش خاتمه یابد.

گرچه تیم فوتبال چوکا تالش با برتری برابر استقلال ملاثانی در جدول رده بندی صعود نکرد اما همچنان فاصله خود را با ۲ تیم انتهای جدولی حفظ و افزایش و همچنین فاصله اش را با تیم های میانه جدول کاهش داد.

هم اینک نیز طرفداران تیم فوتبال چوکا تالش امیدوارند که روند رو به رشد این تیم با حضور فرشاد پیوس همچنان ادامه یابد و این تیم در هفت بازی باقی مانده نیز نتایج خوبی را کسب و در نهایت تیم فوتبال چوکا تالش در لیگ دسته اول ماندگار شود.

شکست شهرداری آستارا در دربی شمال کشور 

اما تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول کشور در هفته سی ام این مسابقات در یکی از دربی های شمال کشور در این لیگ در بابل رو در روی تیم رایکا قرار گرفت که در نهایت با نتیجه یک بر صفر مغلوب حریفش شد.

تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا که هفته گذشته و در یک بازی خانگی به پیروزی رسیده بود، در این دیدار خارج از خانه با یک گل مغلوب حریفش شد تا همچنان فاصله این تیم با تیمهای صدر جدولی افزایش یابد.

این در حالی است که تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا در دور رفت این رقابت ها نتایج بسیار خوبی کسب و عنوان صدرنشینی نیم فصل اول را به خود اختصاص داده بود اما با شکست های متوالی در نیم فصل دوم، هم اینک این تیم وضعیت مناسبی در جدول رده بندی ندارد.

تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا با شکست مقابل تیم فوتبال رایکا بابل ، همچنان در نیمه دوم جدول رده بندی قرار گرفت و شانس حضور در نیمه اول جدول رده بندی را از دست داد تا این تیم با این شکست همچنان فاصله اش با تیمهای پایین جدول کاهش یابد.

در این مسابقه ، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا برابر رایکا بابل نیز نتوانست بازی قابل قبولی را از خود ارایه دهد و با شکست در این بازی خارج از خانه، دست خالی به بندر آستارا  بازگشت تا این تیم به فکر هفت بازی باقی مانده لیگ باشد تا با کسب نتایج مطلوب ، در نهایت جایگاه مناسبی را جدول رده بندی کسب کند.

تا پایان هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور ، تیم ملوان بندرانزلی با کسب ۴۲ امتیاز در مکان یازدهم ، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا با کسب ۳۸ امتیاز در مکان دوازدهم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب ۳۲ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور (جام آزادگان) ۱۸ تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می پردازند که تیم های ملوان بندرانزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا  نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان