جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - دهه کرامت و سالروز میلاد امام رضا (ع) با برگزاری آئین مولودخوانی و تبیین شخصیت امام هشتم و جشنواره ورزشی و تجلیل از ورزشکاران در آستارا گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آستارا عصر سه شنبه در جشن میلاد امام رضا (ع) در محوطه مسجد محمد رسول الله (ص) این شهرستان با تبریک دهه کرامت، نیاز جامعه به تفکر و فرهنگ رضوی را خاطرنشان شد و بر الگوگیری مسلمانان از آن امام همام تاکید کرد.

حجت الاسلام سید علی رضایی تدبر در آموزه ها و معارف اولیای الهی را در برابر هجمه های فرهنگی دشمنان ضروری دانست و وجود بارگاه مقدس امام رضا (ع) در ایران را نشانه اوج تعلق خاطر ایرانیان به خاندان عصمت و طهارت عنوان کرد.

در ادامه این آئین که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، به مولودی خوانی و مدح حضرت ثامن الحجج پرداخته شد.

همچنین به همین مناسبت، عصر سه شنبه جشنواه ورزشی ژیمناستیک کاران آستارا در سالن ورزشی انقلاب این شهرستان برگزار شد و رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا در این برنامه، دین و ورزش را مایه تکامل شخصیت ورزشکاران دانست.

وحید خاصی پور گفت: ورزش پایه گروهی و انفرادی در آستارا به شکوفایی رسیده است و ورزشکاران ژیمناستیک و اسکیت مقام های برتر استانی و کشوری کسب کرده اند.

وی افزود: از ۴۲ باشگاه ورزشی فعال، ۲۰ باشگاه به بانوان اختصاص دارد و این شهرستان از نظر تعداد باشگاه در استان گیلان، جایگاه هشتم را دارد و توسعه تجهیزات اسکیت و ژیمناستیک در دستور کار است.

رئیس هیات اسکیت و مربی هیات ژیمناستیک آستارا نیز هدف از این جشنواره را گرامیداشت دهه کرامت و انتخاب استعدادهای برتر اسکیت و ژیمناستیک برای رقابت های استانی و ملی اعلام کرد.

پروین دانایی فر افزود: گرایش دانش آموزان آستارا به اسکیت بیشتر است و امیدواریم با حمایت اداره ورزش و جوانان و شهرداری، زمین تمرین اسکیت فراهم شود تا ورزشکاران با ایمنی بیشتر، این ورزش را ادامه دهند.

حرکات نمایشی ۵۰ ورزشکار ژیمناستیک و اسکیت و تجلیل از مقام آوران این رشته های ورزشی در مسابقات شهرستانی و استانی از بخش های متنوع این آئین بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان