جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مجری طرح شعار سال در وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر تغییر نگرش نسبت به کشاورزی در جامعه، گفت: ۴۴۷ گروه جهادی با این وزارتخانه برای حل مشکلات تولید در بخش کشاورزی همکاری می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حنیفه زاده عصر دوشنبه در نشست با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توجه به تولید داخلی، اظهار کرد: طی ۲۰ سال گذشته بارها توجه به تولید از سوی همه بیان شده اما متأسفانه با وجود برگزاری همایش ها، نشست ها، کارگروه ها هیچ بازخوردی از آن در جامعه و در حوزه تولید دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر هیچ اقدام مؤثری در حوزه تولید انجام نشده است، افزود: در استان گیلان اقدامات خوبی در حوزه تولید به ویژه در بخش کشاورزی شده اما در مجموع در سطح کشور شاهد حرکت خاصی نیستیم.

مجری طرح شعار سال در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه به فرموده رهبر انقلاب در حوزه تولید داخلی نیازمند اقدامات تحولی هستیم، گفت: تأکید رهبری تحول در سیستم های اداری و کار جهادی، تغییر نگرش ها است.

وی با تأکید بر اینکه باید نگرش و نگاه ها نسبت به کار کشاورزی تغییر کند و این یکی از مطالبات مهم رهبری است، اضافه کرد: کشاورزی ارتباط مستقیمی با امنیت غذایی دارد و در صورت ایجاد اختلال در اقلام مورد نیاز مردم با مشکل مواجه می شویم.

حنیفه زاده به وجود اهمیت امنیت غذایی در جامعه اشاره و با بیان اینکه امنیت غذایی با امنیت روانی جامعه در ارتباط است، گفت: قطعاً جامعه ای که امنیت روانی آن دچار مشکل شود نمی تواند به هدفگذاری های خود در بخش های مختلف دست یابد.

وی با بیان اینکه در راستای تغییر نگرش نسبت به کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی فردی به عنوان مجری طرح تحقق شعار سال تعیین شده و پیگیری امور را انجام می دهد، افزود: در این بخش وزارت جهاد کشاورزی به دنبال بازگرداندند هویت به کشاورزی است.

مجری طرح شعار سال در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه به دنبال مردمی کردن کشاورزی هستیم، ادامه داد: رسیدن به این هدف تنها با شعار و بخشنامه محقق نخواهد شد و در همین راستا تفاهم نامه ای با گروه های جهادی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه ۴۴۷ گروه جهادی در قالب این تفاهمنامه با شعار «هر شهر حل یک مشکل» با وزارت جهاد کشاورزی همکاری می کنند، تصریح کرد: قطعاً حل یک مشکل در هر شهر و در سطح کلان می تواند نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد.

حنیفه زاده در ادامه از گروه های جهادی گیلان خواست تا مشکلات هر شهرستان در حوزه کشاورزی را احصا و راهکارها نیز ارائه کنند، افزود: باید اقدامات اولیه را انجام دهیم تا راه برای تحقق این شعار در دولت بعد فراهم شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان