جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ساماندهی فکر، باور، ذائقه و سبک زندگی مردم رسالت این سازمان است، گفت: اولویت امسال سازمان تمرکز بر آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اهمیت مطالعه کتاب در اماکن مذهبی مانند گلزار شهدا، اظهار کرد: پویش «هدیه کتاب به شهدا» یک حرکت نمادین با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تجدید میثاق با شهدا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به حضور پرشور و آگاهانه ملت با وجود هجمه های تبلیغی دشمن، اضافه کرد: هیچ انتخاباتی تاکنون بدین شکل مورد هجمه دشمنان واقع نشده بود و علاوه بر این، ضعف مدیریت در برگزاری این رویداد نیز میزان مشارکت را کاهش داد لذا این انتخابات و مشارکت، پرشور، آگاهانه و البته مسئولیت آور برای مسئولان است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات با هدف ساماندهی فکر، باور، ذائقه و سبک زندگی مردم تشکیل شده است، بیان کرد: تعمیق و ترویج سبک زندگی اسلامی از جمله وظایف سازمان تبلیغات است.

مهدوی با اشاره به محور فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی گیلان، گفت: بهره گیری از مشورت بزرگان و علمای استان، نظام بخشی نیروی انسانی متناسب با مأموریت های جدید، برگزاری کارگاه های سبک زندگی اسلامی و برگزاری دوره تربیت معلم سبک زندگی قرآنی از جمله اقدامات این سازمان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم، ساماندهی فعالیت روحانیون مستقر در روستاها، اجرای طرح امام محله و راه اندازی پایگاه های اجتماعی در مناطق آسیب پذیری شهری با رویکرد تقویت ارتباط بین ائمه مساجد با مردم محلات و رفع مشکلات آنها از رویکردهای این سازمان است.

وی بسیج سازمان های مردم نهاد را از دیگر اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی عنوان و بیان کرد: نشر شعائر دینی با برگزاری جلساتی در استان که منجر به برگزاری تجمعات بزرگ مردمی مانند عاشوراییان شد و در سطح ملی نیز انعکاس یافت و تدین و ولایتمداری مردم استان گیلان را به سایرین نشان داد.

تشکیل لشکر رسانه ای با حضور جوانان شبکه تبلیغ در مساجد

مهدوی تصریح کرد: کاروان تبلیغی بین المللی احباب المهدی با حضور در راهپیمایی اربعین به تبلیغ چهره به چهره به چند زبان پرداختند و این موضوع در اربعین امسال و سال های بعد نیز ادامه خواهد یافت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه استان ما از حیث مذاهب دارای گوناگونی بوده و فعالیت های تبلیغی این سازمان در جهت تقریب بین مذاهب صورت گرفته است، اضافه کرد: مدارس صدرا در رشت و تالش با هدف ترویج مفاهیم اسلامی فعالیت دارند و درصدد گسترش آن نیز هستیم.

وی با بیان اینکه تشکیل لشکر رسانه ای با حضور جوانان ملازم شبکه تبلیغ در مساجد و محلات در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: تشکیل لشکر تبلیغی جوانان در شرایط فعلی که دشمنان با همه توان فعالیت دارند ضروری است.

مهدوی با اشاره به نقش رسانه ها در کمک به تبلیغ شعائر و مفاهیم اسلامی خاطرنشان کرد: دیدار با مسئولان، راه اندازی پویش «خدمت کریمانه، تبلیغ به رسم رئوفانه»، پخت بیش از ۳۰ هزار وعده غذا و توزیع در مناطق محروم در روز میلاد امام هشتم و برگزاری همایش تجلیل از فعالان عرصه تبلیغ، ۴ محور اصلی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در هفته جاری است.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت تربیت نیروی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اولویت ما در سال ۱۴۰۰ مربوط به بحث جمعیت است و کاهش طلاق و ترویج ازدواج و تبلیغ در سواحل و تفرجگاه ها از اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی در سال جدید است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان